AccessTr.neT

Tam Versiyon: insert into ya tabloda olmayan kutuları ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhabalar.
ekte ki F_SEVK formunda "+" ile T_ALTSEVKEDILEN ve T_ALTAMBULANSTURU tablolarına kayıt yapıyorum.
Kaydet dediğimde insert into ile bu tabloları T_KAYITSEVKEDILEN ve T_KAYITAMBULANSTURU tablolarına aktarıp, çıkarken alt tabloları siliyorum...
Fakat F_SEVK formunda tarih ve sevk eden hastane kutuları var bunlar alt tablolarda yok ama kaydet dediğimde kayıt tablolarına kaydetmesini istiyorum.. Birde eğer tarih,sevk eden hastane ve alt tablolardan biri boş ise kayıt yapmasın istiyorum...
yardımlarınız için çok teşekkür ederim örnekleri denedim fakat çalışmaktan fazla zaman bulamadım..
Merhaba, kaydet butonunun kodlarını aşağıdakilerle değiştir.

DoCmd.RunSQL "INSERT INTO T_KAYITAMBULANSTURU ( ALTAMBULANSTURUID, TESHIS, AMBULANSTURU, AMBULANSTURUSAYI, TARIH, SEVKEDEN ) SELECT T_ALTAMBULANSTURU.ALTAMBULANSTURUID, T_ALTAMBULANSTURU.TESHIS, T_ALTAMBULANSTURU.AMBULANSTURU, T_ALTAMBULANSTURU.AMBULANSTURUSAYI, [Forms]![F_SEVK]![MTNTARIH] AS İfade1, [Forms]![F_SEVK]![AKSEVKEDEN] AS İfade2 FROM T_ALTAMBULANSTURU;"
DoCmd.RunSQL "insert into T_KAYITSEVKEDILEN select * from T_ALTSEVKEDILEN"

sil
Me.LSTSEVKALT.Requery
Me.LSTAMBULANSALT.Requery
DoCmd.Close
teşekkürler hocam halloldu..