AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access te Form Alanına Çift tıkla Alan içeriğini başka bir formdaki başka bir alana kopyalama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Başlıktan da anlaşılabileceği gibi yapmak istediğim;
Access te Form Alanına Çift tıkla Alan içeriğini başka bir formdaki başka bir alana kopyalama.

Sanırım kod yazarak olacak ama nasıl bilmiyorum.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Neyapsam
Örnek ekleyin. Yardımcı olalım.
Kur@l hocamın affına sığınarak, kullandığım şöyle bir kodu eklemek isterim. Ama doğrusu, örneğinizi eklemenizdir.

açık olan formun çift tıklandığı veya tıklandığı olay yordamına;

Dim rs As Object

DoCmd.OpenForm "veriler" 'tıklama sonucu açılacak, hedef form

Set rs = Forms!veriler.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[id] = " & str(Nz(Me![listearsiv], 0)) 'tıklanan formda ki liste kutusu
If Not rs.EOF Then Forms!veriler.Bookmark = rs.Bookmark
Me.listearsiv.Requery
Me.arama = ""
End Sub
Konuya dosya nasıl ekliyorum??
Kur@l kardeş benim dosyayı ekledim. Burada benim yapmak istediğim, Firma Cari Kodlarına tıklayarak açıyorum ( sağ tarafta ) açılan formda firma adını buluyorum ve formun F2 alanına çift tıkladığım zaman Tedarikçi girişi formunda açık olan kaydın firma cari kodu alanına F2 alanındaki kayıt kopyalanıyor. Yapmak istediğim tam olarak bu...

Teşekkürler.
merhaba sayın azlan,

uygulamanız tanınmayan veritabanı uyarısı veriyor,çalıştırılmak istendiğinde.isterseniz bir de 2003 olarak eklemeyi deneyiniz lütfen.

ayrıca,yeniden eklemeden önce uygulamanızı veritabanı sıkıştır onar yaparak denemeniz yerinde olacaktır,uygulamanızın kapladığı boyut açısından.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.
atoz112 Hocamın söylediklerine ek olarak, uygulamanız içerisinde link verdiğiniz cariler.xls dosyasının bir örneğini de uygulama içerisine gömmeniz kullanım kontrolü açısında uygun olacaktır..
Sayfalar: 1 2