AccessTr.neT

Tam Versiyon: Relationship
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar: Başka bir uygulamadan oluşturulan XML dosyasını Access'te Orders, OrdersDetail ve TransferDate olarak 3 ayrı tablo olarak açılıyor. Orders ile OrderDetails tablolarında ilgilli alanları ilişkilendirebiliyorum. Bu tablolar stok programında girilen faturalardan oluşuyor. Stok programı ile muhasebe programları ayrı yazılımlar olduğundan stok girişlerinin entegrasyonu yok. Dolayısıyle stok girişlerini yukarıdaki tablolarda gerekli query ler oluşturarak excele fiş formatında aktarıyorum. muhasebe programından excel'i fiş olarak içeri al komutuyla fiş oluşturuyorum. Ancak 1 haz ila 15 haziran arasındaki fişleri aktardığımda stok programına 1 haz ila 15 haziran (TransferDate: 20.06.2014) arasında herhagi bir mal giriş yaptığımda stok programı önceki fişlerle birlikte 15 günlük stok işlemlerini kumulatif olarak XML dosyası oluşturuyor. Ben Acces'te birinci kez 1 -15 haz tarihli XML dosyasındaki alımlarla 2. kez oluşturulan XML dosyasındaki (TransferDate: 22.06.2014 örneğin) faturla girişlerinin yinelelen kayıtları sil sorgusu ile refine etmem gerekiyor. Buradaki kriter transfer tarihini filtreleme ölçüsü olarak kullanmam gerekiyor.
Yani önceden xml'den accese aktardığım datalarla ikinci kex xml'den accese aktardığım dataların ayıklama kriteri transferdate tablosundaki tarih. Access'te Orders, OrderDetail ilişkini yapmama ek olarak TransferDate tablonu sorguya ekleyip nasıl ilişki kurabilirim.

Teşekkürlerimle,
İçinde az miktarda temsili veri olan tablonuzu ekleyin onun üzerinden konuşalım.