AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tabloda sorgu listeleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar,

Bir sıkıntım var nereye yazdıysam becerip yapamadım. Access vd de sorgu ile yaptım ama asp ile sitede istediğim gibi kullanamadım.

Şu isteğim için yardımcı olursanız sorunumu çözeceğim.

Access 2000 de sorgu ile istenilen verileri listeledim. Fakat bu sorgu verilerinin aynı zamanda tablo içerisindede yazmasını istiyorum.

toplamsayi sorgu " sunda toplam adlı sutunda sorgu ile işlemimi yaptırdım. Fakat sorgu sayfasında değil aynı sonuncların tablamsayi adlı tablonun toplam sutununda listelemek istiyorum.

Tabloyu açtığımda verilerin toplam sutununda listelenmiş olmasını istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhabalar,

Bir sıkıntım var nereye yazdıysam becerip yapamadım. Access vd de sorgu ile yaptım ama asp ile sitede istediğim gibi kullanamadım.

Şu isteğim için yardımcı olursanız sorunumu çözeceğim.

Access 2000 de sorgu ile istenilen verileri listeledim. Fakat bu sorgu verilerinin aynı zamanda tablo içerisindede yazmasını istiyorum.

toplamsayi sorgu " sunda toplam adlı sutunda sorgu ile işlemimi yaptırdım. Fakat sorgu sayfasında değil aynı sonuncların tablamsayi adlı tablonun toplam sutununda listelemek istiyorum.

Tabloyu açtığımda verilerin toplam sutununda listelenmiş olmasını istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Sayın 61mustafaaydin,

Bahsettiğiniz talebinize dair sorgu sonucunda elde ettiğiniz değerin tablonuzda ilgili alana aktarılmasını sağlamak için gerek bu site içerisinde gerekse de çeşitli sitelerde INSERT INTO Sql deyimi oluşturma ve EKLEME sorgusu oluşturma konularında araştırmalar yaparak sorununuza çözümler bulabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.

INSERT INTO Deyimi

Ekleme sorgusunu kullanarak kayıtları tabloya ekleme

Ayrıca,ister kullandığınız form üzerinde isterseniz de yeni bir form üzerinde kayıt kaynağı tablonuzun bu yeni haliyle oluşturacağınız bir alt form ekleyerek,tüm bu işlemler neticesindeki tablonuzun son halini görebilirsiniz.

Son olarak,bir de;lütfen üzerinde işlem yapılabilecek tarzda bir soru soruyorsanız bu konunuz ile ilgili örnek uygulamanızı (gerçek veriler içermeyecek şekilde) eklemeyi ihmal etmeyiniz ki;anlatımların dışında çalışmasal olarak da size bilgi paylaşımlarının da gerçekleştirilebilmesine de yardımcı olunuz.bilgilerinize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz sayfalara bakarak beceremedim.

etiket sorgu alanında etktoplam da veriler listeleniyor.

Benim istediğim etiket tablosunun etktoplam sutununda verilerin listelenmesi
Sayın 61mustafaaydin,

Ek’te talebinize yönelik çalışmanızdan yola çıkılarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

YAPILANLAR:

1) Etiket isimli form oluşturulmuştur.
2) Etiket formunun etiket isimli metin kutusunun çıkıldığında olay yordamına gerekli kod yazılmak sureti ile,etktoplam alanında ilgili etiket numarasına göre toplam değer aktarılmıştır.
3) Etiket formuna hazırlanmış olan sorgu kaynak seçilmek sureti ile bir alt form oluşturularak,her bir etiket numarasının toplam değerleri gösterilmiştir.

HATIRLATMA:

Herhangi bir formda eğer etiket tablosunda mevcut bulunan etktoplam alanından toplam değer alma girişiminde bulunmayınız.zira,tahmin edersiniz ki,bu alandaki değerler her bir etiket için tekrarlanmış değerlerdir.sağlıklı ve doğru sonuçlar almanız söz konusu değildir.bu sebeple,toplam değerleri bir şekilde her hangi bir metin kutusu içerisinde göstermek isterseniz eğer,lütfen;bu toplam değerleri sorgunuzdan temin ediniz.

İyi çalışmalar,
Saygılar.