AccessTr.neT

Tam Versiyon: rapor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
arkadaşlar öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. ekte gönderdiğim basit bir örnek uygulamada "veri girişi" formunda listele butonu var. listele butonuna bastığımızda karşımıza seçenek formu geliyor. seçtiğimiz aynı değerlerin raporda gösterilmesini istiyorum. örneğin "yasal" şirketini seçtiğimizde raporda sadece yasal şirketine ait bilgilerin gelmesini istiyorum. ancak buna uygun bir uygulama bulamadım. o yüzden basit bir uygulamayı hayata geçiremedim. sizden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. saygılar
Konu "Access Soruları ve Cevaplar" kategorisine taşınmıştır.
sayın alperadn01,

bahsettiğiniz talebinize dair aşağıdaki bağlantıdaki 3.mesajda yer alan örnek uygulamayı inceleyebilirsiniz.benzer nitelikte olduğu için kendi uygulamanıza adapte edebilirsiniz.

Çalışan Kriterine Göre Rapor

iyi çalışmalar,
saygılar.
ekteki örneği inceleyiniz.
Sayın alperadn01,

Ek’te,bahsettiğiniz talebinize göre bir örnek uygulama mevcut.inceleyebilirsiniz.

YAPILANLAR:

1)
veri girişi isimli formun içerisine yeni hazırlanan Form1 isimli forma yönlendirmek üzere Yeni RAPOR AÇ isimli bir buton oluşturuldu.

2)
Sorgu1 isimli yeni bir sorgu oluşturuldu.
Şirket adı alanına Kriter olarak

[Forms]![Form1]![sirketsec]

Eklemesi yapıldı.

3)
Sorgu1 kaynak belirlenerek Rapor1 oluşturuldu.

Ayrıca,
Tablolarınızda alan adı oluşturma konusunda;boşluk vermeyiniz,Türkçe karakter kullanmayınız,net ve kısa tanımlamalarda bulununuz.
İyi çalışmalar,
Saygılar.
tşk ederim sorunum çözüldü arkadaşlar