AccessTr.neT

Tam Versiyon: alfanumerik alandaki noktaları kaldırmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
access'e import ettiğim Invoices tablosunda hesap kodu alanındaki 320.001.0001 gibi hesap kodundaki noktaları yoksayıp 3200010001 haline çevirmek istiyorum. Bunun için aşağıdaki function'ı bana önermiştiniz. Bu functionu Sql kayıt kümesi içine nasıl oturtmak gerekir. Tşk

Public Function Trz(bb As String)
Dim i As Integer
Dim index As Integer
Dim Count As Integer
Dim FoundByAscii(0 To 255) As Boolean
Set bb = Me.HesapKodu
For i = 1 To Len(bb)
If Not IsNumeric(Mid(bb, i, 1)) Then Trz = Mid(bb, i + 1)
Next
End Function
Alan adı HesapKodu olsun:

HesapKodu = Replace(HesapKodu, ".", "")

bu kodu bir butonun tıklanma olayına yazacak olursanız o alandaki tüm noktaları temizler geriye sadece rakamlar kalır.

Bu işlemi tablodaki tüm alanlara uygulamak isterseniz ADO ile bir döngüye sokarsınız orada uygularsınız.
(12/07/2014, 11:12)alpeki99 yazdı: [ -> ]Alan adı HesapKodu olsun:

HesapKodu = Replace(HesapKodu, ".", "")

bu kodu bir butonun tıklanma olayına yazacak olursanız o alandaki tüm noktaları temizler geriye sadece rakamlar kalır.

Bu işlemi tablodaki tüm alanlara uygulamak isterseniz ADO ile bir döngüye sokarsınız orada uygularsınız.
Hocam aynı konuda yardıma ihtiyacım var, yukarıdaki kod düğmeye basılarak nokta ve diğer karekterlerden ayıklıyor çok teşekkür ediyorum lakin tek bir sayfada işlem yapıyor ben tüm sayfalarda uygulanmasını istiyorum. çünkü formda 30000 kadar kaydım olcak tek tek yaptırmam imkansız. "Bu işlemi tablodaki tüm alanlara uygulamak isterseniz ADO ile bir döngüye sokarsınız orada uygularsınız." demişsiniz onu yapamadım.
sayın edacan19,

kapatılmış bir konu üzerinde devam niteliğine yol açacak şekilde yeni yazılar eklemeyiniz.
Site Kuralları çerçevesinde yeni bir konu eklemek sureti ile talebinizi ve bu talebinizi içerecek farazi bilgiler barındıracak örnek uygulamanızı dahil ediniz.bilginize.

ayrıca,ekleyeceğiniz örnek uygulamanızı,incelenmek üzere;
2007 kullanımına da imkan verecek şekilde ya da 2002-2003 farklı kaydet şeklinde de
konunuza dahil edebilirsiniz.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.
(27/02/2015, 12:57)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın edacan19,

kapatılmış bir konu üzerinde devam niteliğine yol açacak şekilde yeni yazılar eklemeyiniz.
Site Kuralları çerçevesinde yeni bir konu eklemek sureti ile talebinizi ve bu talebinizi içerecek farazi bilgiler barındıracak örnek uygulamanızı dahil ediniz.bilginize.

ayrıca,ekleyeceğiniz örnek uygulamanızı,incelenmek üzere;
2007 kullanımına da imkan verecek şekilde ya da 2002-2003 farklı kaydet şeklinde de
konunuza dahil edebilirsiniz.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Söylediğiniz gibi yeni konu açtım eski bir konuya yazmanın kural dışı olduğunu bilmiyordum kusura bakmayın.