AccessTr.neT

Tam Versiyon: hem 32 bitte hem de 64 bitte çalışan access veritabanı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
32bitlik işletim sisteminde çalışan bir Access projesi 64bitlik işletim sisteminde çalışmıyor.
1. sorum 64bitlik bir sistemde hazırladığım Access projem 32bitlik sistemde sorun çıkarmadan çalışır mı?
2. sorum ise eğer 64bitlik sistemde çalışan 32bitte çalışmıyorsa çalışacağı sistemin kaç bit olduğunu saptayan ve bu sisteme göre çalışabilecek kodları devreye sokabilecek bir çalışma yapılabilir mi?
İlginç bir teori hiç rastlamadım ama benim kullandığım 32 bitlik işletim sistemi bütün projeleri açabiliyorum. Sürümü uyduktan sonra benim bildiğim bütün projeler işletim sistemi ayırmaksızın açması lazım buna dikakt etmeliyiz. Yani en güncel sürümü kullanmamızda fayda var.
ben de bu soruna internetten indirdiğim bir çalışmada rastladım,
veritabanını çalıştırmaya çalıştığımda kodların 64bitle uyumsuz olduğuna dair bir uyarı veriyordu.
"Declare Function" olan satırı 64bitte çalıştırabilmek için
"Declare PtrSafe Function" kodu ile değiştirince sorun çözülmüştü.
yine de accessin eski sürümündeki bazı ole sınıfları galiba 2013 sürümünde desteklenmiyor çünkü az önce bahsettiğim projede kullanılan "TreeCtrl" bende uyumsuzluk sorunu verdi. şimdiye kadar accessle pek ilgim olmadığı için bu konulara baya yabancıyım onedenle sorun benden de kaynaklanmış olabilir
Olabilir ama 64 bit sistemle yazılmış bir proje 32 bit de çalışıyor herhangi bir sorun yaratmıyor.
yardımınız için teşekkürler )
Yardımım dokunabildiyse ne mutlu bana iyi günler diliyorum.
Sayfalar: 1 2