AccessTr.neT

Tam Versiyon: C# ile Access veritabaninda OZEL ARAMA yapma!
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaslar.Benim istedigim programda arama sekli su sekilde olucak, ornegin:

Isim ara textboxumuza sertac yazicaz ve butun ismi sertac olanlari datagridviewde gosterecek,
sonra Soyisim ara textboxumuza linux yazdigimizda butun ismi sertac, soyismi linux olanlari datagridviewde gostersin,
daha sonra Cinsyet ara textboxumuza bay yazdigimizda butun ismi sertac,soyismi linux,cinsyeti bay olanlari datagridviewde gostersin.

Boyle biseyi nasil yapabilirim,yardimlarinizi bekliyorum,simdiden Tesekkurler.
SELECT * FROM kisiler LIKE ADI %falanfilan% AND SOYADI %falanfilan%

datagridview'e datasource olarak vereceğiniz Sql cümlesi bu şekilde olacak. LIKE ile arama işlemi yaptıracaksınız. falanfilan yazan yerlere gelecek veri ise textboxların ismi olacak. Elbette en iyisi parametre ile bu değerleri vermek.
soyle mi kullanicaz?

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
OleDbDataAdapter adtr = new OleDbDataAdapter("select * From PERSONEL LIKE ADI %textBox1% AND SOYADI %textBox4", bag);

if (textBox1.Text.Trim() == "")
{
tablo.Clear();
kmt.Connection = bag;
kmt.CommandText = "Select * from PERSONEL";
adtr.SelectCommand = kmt;
adtr.Fill(tablo);
Siz proje dosyanızı ekleyin ve detayları vererek anlatın o şekilde yardımcı olalım.
Hocam projeyi rarladim,simdi benim sorunum datagridview de arama yaptigim zaman isim ara yazan yere sertac yazicam ve butona tiklayacam bana butun sertac lari gosterecek,sonra cinsyet ara yerde erkek sectigim zaman ismi sertac ve cinsyeti erkek olanlari gosterecek,sonrada din ara kismina musluman sectigim zaman ismi sertac cinsyeti erkek dini musluman olanlari gosterecek.Boyle biseyi nasil yapabileriz hocam.SImdiden tesekkurler