AccessTr.neT

Tam Versiyon: İki veri tabanı ile ilişkilendirirek çalışma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar;
formda aradım ancak yakın bir örneğini bulamadım o yüzden ayrı bir konu açarak yardımlarınızı talep etmekteyim.
sorum şöyledir; Barkod_DB isminde bir veri tabanı dosyam var, bu veri tabanı bir lokasyonda ki Excel dosyasına tabloları bağla ile verileri kendine çekiyor. bu veri tabanın da olan bağlı Excel tablo verileri yine tablo oluşturma sorgusu ile başka bir veri tabanına ( VERİ AKTAR_BARTENDER ) tablo oluşturuyorum. ancak yapmaya çalıştığım tablo oluşturma sorgusu çalıştırdığım da her defasında yeniden tüm verileri silip yeniden tablo satırları oluşrurmasını istemiyorum sadece yeni eklenen kayıtları tablo altına eklemesini istiyorum. bir örnek anlatımla şöyle: 100 satırlık Excel dosyasında ki kayıtları tablo oluşturma sorgusu ile oluşturudum, daha sonra Excel dosyasına 20 satır eklendi, ben tekrar tablo oluşturma sorgusu çalıştırdığım da 120 kayıt atmasını istemiyorum, sadece yeni 20 satırı eklemesini istiyorum. bu mümkün müdür? baya bir Sql sorgu yazdım ancak başaramadım.. yada yöntemi ben yanlış bilmekteyim.
Yardımcı olacak arkadaşlar için iki veri tabanını da ekliyorum.
Şimdiden teşekkürler, saygılar..
Excel tablonuz nerede
(20/08/2014, 11:21)QATLET yazdı: [ -> ]Excel tablonuz nerede

Özür dilerim Excel dosyasını eklemeyi unutmuşum Img-cray mesajı güncelledim, stoklar_excell dosyasında Excel dosyası bulunmaktadır.
merhaba.

benim sana önerim şudur.

excele yeni bir alan tanımla örneğin "durum" adında.

default bilgisi 0 olsun. aktarım yapılacağı zaman durum satırını kontrol ettir.

sadece sıfır olanları güncellesin. aktarım bittikten sonra "durum" alanını

1 olarak güncellesin. bir sonraki sorgunda kriter durum 0 olanları güncelle.

bartender de Excel kullanırsan çok sorun yaşarsın. Access kullanmanı öneririm.
(21/08/2014, 08:39)burhanb yazdı: [ -> ]merhaba.

benim sana önerim şudur.

excele yeni bir alan tanımla örneğin "durum" adında.

default bilgisi 0 olsun. aktarım yapılacağı zaman durum satırını kontrol ettir.

sadece sıfır olanları güncellesin. aktarım bittikten sonra "durum" alanını

1 olarak güncellesin. bir sonraki sorgunda kriter durum 0 olanları güncelle.

bartender de Excel kullanırsan çok sorun yaşarsın. Access kullanmanı öneririm.

Cevabınız için çok teşekkür ederim öncelikle, önerinizi de uyguladım, ve koşul-şart belirterek yaptım ( yada yapmaya çalıştım ) yine toplu kayıtları attı, güncelleme sorgusu ile biraz yol aldım ancak orada da Excel dosyasında bir satır silininince o da kırılıyor Img-cray başka bir bakış açısına ihtiyaç var sanırım.. bartender programında Access bir türlü bağlayamadım, veri tabanı tanıtıyorum ancak permision hatası veriyor..yetkişniz yok diyor.
bar tender en yüksek sürüm lisanlı kullanıyoruz, server da ve Access dosyasında tüm izinler verdim ancak bir türlü bağlanamadım. Bu konuda yardımınız ve öneriniz olursa dikkate alırım.
sizin tam olarak ne yapmak istediğinizi anlayamadım.
anlayabilsem yardımcı olmaya çalışıcam.
bende bartender tüm versiyonlarını kullanıyorum.
Sayfalar: 1 2