AccessTr.neT

Tam Versiyon: listeleme ve arama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar merhaba

Yapmaya çalıştığım bir program var genel itibari ile hazır fakat bikaç sorun var

İlki arama kutuları
listbox kutularının üzerine arama kutusu koydum fakat onlarca kod denememe rağmen arama yaptıramadım

ikincisi alfabetik sıra
listboxların sıralamasının alfabetik olması

üçüncüsü ekleme şekli
listboxlar klasörden çekiyor veriyi fakat her eklememde programı editlemem gerekiyor otomatik ekleme nasıl olacak

dosya aşağıdaki linkte
http://www.dosya.tc/server35/gPeFOc/deneme.zip.html

yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla
sayın serhankarakoc,

Uyulması Gereken Genel Kurallar...

yukarıdaki bağlantıda yer alan maddelerde yazılı olan
Alıntı:c) Birden fazla soruyu aynı konuda sormayınız. Her soru için farklı başlıklı yeni konu açınız.

kuralını hatırlatarak;hem daha fazla konu çeşitliliğinin sağlanması hem de diğer katılımcılar tarafından ilgili konuya dair araştırmalarında kolaylıkla ulaşılmasının ve bu bilgilerin tedariğinin elde edilmesinin gerçekleşmesini sağlamış olursunuz...

bu sebeple,1.sorunuz olarak yazdığınız
Alıntı:İlki arama kutuları
listbox kutularının üzerine arama kutusu koydum fakat onlarca kod denememe rağmen arama yaptıramadım

sorunuza cevabi nitelik taşıması adına,aşağıdaki bağlantıda yer alan konulardaki anlatım ve örnek uygulamaları inceleyebilirsiniz.

filtreleme üzerine aramalar hk...

Arama Kutusunda Büyük Küçük Harf Sorunu

son olarak,uygulamanız,vb.net olarak mevcut olursa,belki daha katılımcı olma anlamında size fayda sağlayabilir kanısındayım.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.