AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tabloya Ay Adını Yazdırma Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
şimdi başka sorunlar çıktı
1 Form Puantaj girişi =açtığım zaman ilgili ayı ve yılı seçiyorum seçip aya vergi aktar dediğimde veri girişi yapılıyor
Form puantaj girişinde ait olduğu ay Tablo tbl_iscibilgileri ait olduğu ay örn. ocak yazmıyor yazılmasını istiyorum bu sorun diğer formlarda da var - ve ait olduğu ay1 (01) ve yıl (2014) yazıyor sıkıntı yok)
2 Form Puantaj girişi1 = Form Puantaj girişi açık olduğunda her hangi bir uyarı vermiyor ilgili ayı ve yılı seçebiliyorum
Form Puantaj girişi kapalı olduğunda parametre değeri girilmesini istiyor buranında puantaj girişi formundaki gibi parametre değeri istemeden puantaj girişi formundaki gibi ilgili ayı seçtiğimde örn ait olduğu ay ocak seçip yıl olarakta 2014 tıkladığımda parametre değerlerini sormadan form puantaj girişindeki verileri listelesin
Not parametre değerlerini girdiğimde listeliyor.

Form Puantaj girişi2 aynı sorun buradaki formdada var
Form Puantaj girişi3 topal aynı sorun buradaki formdada var

Bu formdada Top_Cal_Saati kısmına çalışma saati 1 ile çalışma saati 31 aralığını toplayamıyorum Örn.Toplamda 215:30 saat olması gerekirdek 02:00 gibi bir saat toplamı veriyor

örnek dosya ekledim incelerseniz sevinirim
akatlar puantaj yeni.rar
Çözümlenmiş sorular bölümündeki konuya yazdığınız soruyu yeni konu olarak ekledim.

Alıntı:1 Form Puantaj girişi =açtığım zaman ilgili ayı ve yılı seçiyorum seçip aya vergi aktar dediğimde veri girişi yapılıyor
Form puantaj girişinde ait olduğu ay Tablo tbl_iscibilgileri ait olduğu ay örn. ocak yazmıyor yazılmasını istiyorum bu sorun diğer formlarda da var - ve ait olduğu ay1 (01) ve yıl (2014) yazıyor sıkıntı yok)

Bu soru ile ilgili olarak,

"srg_personelekle" isimli sorguyu tasarım görünümünde aç, Sql göster'i tıklayıp Sql kodlarını aşağıdaki ile değiştir.

INSERT INTO tbl_iscibilgileri ( [PERSONEL ADI SOYADI], [AİT OLDUĞU AY], [AİT OLDUĞU AY1], [AİT OLDUĞU YIL], [TARİH 1], [TARİH 2], [TARİH 3], [TARİH 4], [TARİH 5], [TARİH 6], [TARİH 7], [TARİH 8], [TARİH 9], [TARİH 10], [TARİH 11], [TARİH 12], [TARİH 13], [TARİH 14], [TARİH 15], [TARİH 16], [TARİH 17], [TARİH 18], [TARİH 19], [TARİH 20], [TARİH 21], [TARİH 22], [TARİH 23], [TARİH 24], [TARİH 25], [TARİH 26], [TARİH 27], [TARİH 28], [TARİH 29], [TARİH 30], [TARİH 31] )
SELECT srg_personelliste.[PERSONEL ADI SOYADI], Format([Ay] & "." & [Yil],"mmmm") AS AyYazi, First(srg_personelliste.Ay) AS İlkAy, First(srg_personelliste.Yil) AS İlkYil, DateSerial([Yil],[Ay],"1") AS T1, DateSerial([Yil],[Ay],"2") AS T2, DateSerial([Yil],[Ay],"3") AS T3, DateSerial([Yil],[Ay],"4") AS T4, DateSerial([Yil],[Ay],"5") AS T5, DateSerial([Yil],[Ay],"6") AS T6, DateSerial([Yil],[Ay],"7") AS T7, DateSerial([Yil],[Ay],"8") AS T8, DateSerial([Yil],[Ay],"9") AS T9, DateSerial([Yil],[Ay],"10") AS T10, DateSerial([Yil],[Ay],"11") AS T11, DateSerial([Yil],[Ay],"12") AS T12, DateSerial([Yil],[Ay],"13") AS T13, DateSerial([Yil],[Ay],"14") AS T14, DateSerial([Yil],[Ay],"15") AS T15, DateSerial([Yil],[Ay],"16") AS T16, DateSerial([Yil],[Ay],"17") AS T17, DateSerial([Yil],[Ay],"18") AS T18, DateSerial([Yil],[Ay],"19") AS T19, DateSerial([Yil],[Ay],"20") AS T20, DateSerial([Yil],[Ay],"21") AS T21, DateSerial([Yil],[Ay],"22") AS T22, DateSerial([Yil],[Ay],"23") AS T23, DateSerial([Yil],[Ay],"24") AS T24, DateSerial([Yil],[Ay],"25") AS T25, DateSerial([Yil],[Ay],"26") AS T26, DateSerial([Yil],[Ay],"27") AS T27, DateSerial([Yil],[Ay],"28") AS T28, DateSerial([Yil],[Ay],"29") AS T29, DateSerial([Yil],[Ay],"30") AS T30, DateSerial([Yil],[Ay],"31") AS T31
FROM srg_personelliste
GROUP BY srg_personelliste.[PERSONEL ADI SOYADI], Format([Ay] & "." & [Yil],"mmmm"), DateSerial([Yil],[Ay],"1"), DateSerial([Yil],[Ay],"2"), DateSerial([Yil],[Ay],"3"), DateSerial([Yil],[Ay],"4"), DateSerial([Yil],[Ay],"5"), DateSerial([Yil],[Ay],"6"), DateSerial([Yil],[Ay],"7"), DateSerial([Yil],[Ay],"8"), DateSerial([Yil],[Ay],"9"), DateSerial([Yil],[Ay],"10"), DateSerial([Yil],[Ay],"11"), DateSerial([Yil],[Ay],"12"), DateSerial([Yil],[Ay],"13"), DateSerial([Yil],[Ay],"14"), DateSerial([Yil],[Ay],"15"), DateSerial([Yil],[Ay],"16"), DateSerial([Yil],[Ay],"17"), DateSerial([Yil],[Ay],"18"), DateSerial([Yil],[Ay],"19"), DateSerial([Yil],[Ay],"20"), DateSerial([Yil],[Ay],"21"), DateSerial([Yil],[Ay],"22"), DateSerial([Yil],[Ay],"23"), DateSerial([Yil],[Ay],"24"), DateSerial([Yil],[Ay],"25"), DateSerial([Yil],[Ay],"26"), DateSerial([Yil],[Ay],"27"), DateSerial([Yil],[Ay],"28"), DateSerial([Yil],[Ay],"29"), DateSerial([Yil],[Ay],"30"), DateSerial([Yil],[Ay],"31");
Diğer soruyu buradan cevaplamamam lazım ama yeni konu açmanıza gerek olmadığı için buraya yazıyorum.

formdaki butona tıkladığınızda çalışan sorgu "srg_personelekle" sorgusu. bu sorgunun içerisinde "srg_personelliste" sorgusu var, "srg_personelliste" sorgusundaki alanlarda "Ay: [Formlar]![Puantaj girişi]![acl_aylar]" şeklinde ölçüt girilmiş. Bu ölçütten dolayı bu sorgu sadece "Puantaj girişi" formu açık iken çalışır.

Sizin her form için 2 sorgu kullanmanız lazım, srg_personelekle1, srg_personelekle2, srg_personelliste1, srg_personelliste2 gibi,

srg_personelliste1 isimli sorgu hangi formda çalıştıralacaksa, içerisindeki [Formlar]![Puantaj girişi]![acl_aylar] şeklindeki ölçütün düzeltilmesi lazım.

Umarım anlatabilmişimdir.

Ayrıca, uygulamanızı şimdiden https://accesstr.net/konu-yapilmamasi-ge...talar.html bağlantısında anlatılanlara göre düzeltmenizde fayda var.
olmuyorr çünkü ölçüt Çalışma Saatine yazılmış
Bu formdada Top_Cal_Saati kısmına çalışma saati 1 ile çalışma saati 31 aralığını toplayamıyorum Örn.Toplamda 215:30 saat olması gerekirdek 02:00 gibi bir saat toplamı veriyor Saat toplamını nasıl alabilirim
Örnek uygulamanıza "Puantaj Girişi1" formu için sonu 1 ile biten 3 sorgu ekledim.
Form ismi Puantaj Girişi1 olduğu için ölçütlerde Puantaj Girişi yerine Puantaj Girişi1 yazıyor.

Siz bu 3 sorguyu kopyalayıp sonuna 2 yazacaksınız ve ölçütlerdeki form ismine Puantaj Girişi2 yazacaksınız.

Ayrıca, üst mesajda da belirttiğim gibi uygulamanızdaki hataları şimdiden düzetmeniz gerekiyor. "Puantaj Girişi1" adında form olmaz, Türkçe karakter ve boşluk bırakmamalısınız. Form ismi "frm_puantajgirisi1" olmalı.

Saat toplamı ile ilgili sorun için yeni konu açmalısınız.

Site Kuralları:
1c) Birden fazla soruyu aynı konuda sormayınız. Her soru için farklı başlıklı yeni konu açınız.
çok teşekkürler
Sayfalar: 1 2