AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formdan tabloya veri girişi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
İyi Günler;

Ekte bulunana örnek formda,

No kısmını combo box 'dan seçiyorum, diğer kısımları da elle giriyorum, sonra ekle butonuna basınca hepsinin "örnek tablo" ya aktarılmasını istiyorum.

Örnek form'a her girdiğim kayıt "örnek tabloya" eklenmesi gerekiyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Sayın Işin Bağcilar;
Örnğinizi inceledim. Tablo ayrı form ayrı çalışıyor. Öncelikle Formunuzu tasarım modunda açın ve Örnek Tablos'suna bağlayın. Daha sonra Form üzerindeki her bir alanı tablodaki ilgili alanlara bağlayın.
Sonra yapacağınız her kayıt ekle butonuna ihtiyacınız olmadan tabloya kaydedilecektir.

Eğer diyorsanızki ben formu tabloya bağlamadan bunu yapmak istiyorum. O zaman ekle butonunun tıkladığında olayına kod yazmanız gerekecek.
Kadir Bey,

Cevabınız için çok teşekkürler.

Formu tabloya bağlamadan yapmak istiyorum. Nasıl bir kod yazmalıyım? Aşağıdaki gibi bir kod buldum ama bunu uygulayamadım benim formuma.

CurrentDb.Execute "insert into Tablo1 (ADI,SOYADI,TC )" _
& " select '" & Me.Metin0 & "' , '" & Me.Metin2 & "','" & Me.Metin4 & "'"

Yardımınız için çok teşekkürler.
Kod konusunda çok iyi sayılmam. Aşağıdaki gibi bir deneme yaptım fakat başaramadım.

Private Sub Command13_Click()

DoCmd.GoToRecord , Örnek_Tablo, acNewRec
'DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

Kod = Me.Combo2
Rakip1 = Me.Text4
Rakip2 = Me.Text6
İskonto = Me.Text9
Net_TL = Me.Text11
Tarih = Me.Text14
DoCmd.GoToRecord , , acNext

DoCmd.Close
End Sub
Ben de Access de yeni olduğum için çok kodları bilmiyorum.
Ben de o yüzden yapamadım.
sayın Işin Bağcilar,

öncelikle,
"tanınmayan veri tabanı..." uyarısı verdiğinden dolayı,uygulamanızı;2007 kullanımına uygun olarak da (ya da,2003 de olabilir) eklemek ister misiniz,incelenmesi için.teşekkürler.

bir de,insert into Sql sorgusu ile bir tabloya kayıt eklemek istiyorsanız,aşağıdaki örnek kodlama şeklinde.içerikleri kendi uygulamanız göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.
DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO aktarilacak_tablo_adi ([alanadi1],alanadi2],[alanadi3) VALUES ('" & Me.alanadi1_icin_metin_kutusu_adi & "','" & Me.alanadi2_icin_metin_kutusu_adi & "','" & Me.alanadi3_icin_metin_kutusu_adi & "')"
DoCmd.SetWarnings True

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sayfalar: 1 2 3 4