AccessTr.neT

Tam Versiyon: Yatay Toplam
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Herkese merhaba,
Ekteki örnekte yatay toplam aldırmak istiyorum. Şöyle ki; bir sınavda doğru sayısını ve yanlış sayısını saydırmak istiyorum, ama bir türlü yapamadım.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.
dogru sayisini bulmak icin D metin kutusunun denetim kaynagina

=IIf([1]="DOĞRU";1;0)+IIf([2]="DOĞRU";1;0)+IIf([3]="DOĞRU";1;0)+IIf([4]="DOĞRU";1;0)+IIf([5]="DOĞRU";1;0) seklinde kod yazabilirsin, 100 soru varsa bu kodun yuze kadar devam ettirilmesi gerekli.
Veya, tabloda dogru deger için 1, yanlis deger icin 0 yazdirarak form üzerinden toplam aldirabilirsiniz.
Sayın accessdelisi hocam, ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.
Sorun çözülmüştür.
ACCESS DELİSİNİN eklediği gibi mi çözdünüz ? Çözülmüş halini ekleyebilirseniz sevinirim.Ben de uğraşmışkım ama yapamamıştım.

Tşk.
Evet, accessdelisi hocamızın önerdiği gibi çözmüştüm.
Ancak ifade sanırım çok uzun olduğu için, denetim kaynağına ifade olarak kabul etmedi. Ben de bunu olay yordamıyla hallettim Img-grin
Hi everyone,
I want to take heed total horizontal in the example in the Appendix. That is to say; I want to be counted the number of correct and incorrect number in an exam, but somehow I could not.

Our Actual Exams and testking gre exam provide 1z0-053 practice test marks in  Aruba paced test engine to help you pass wikipedia latest resource Harvard University dumps exam by using Lynn University
Sayfalar: 1 2