AccessTr.neT

Tam Versiyon: sıralama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Hocalarım ;

Ekteki örnekte form11 den firmayı seçince yazdır tıklanınca ürünler ürün koduna göre sıralı geliyor ama benim ürün kodlarım ad 1, ad 2, ad ... , ad 10 gibi devam ediyor. Yazdır düğmesinin tıklanma olayında Power hocamın yapmış olduğu kod var bu kod ad 1, ad 10 gibi sıralıyor.
Benim istediğim ad 1, ad 2 gibi sıralanmasını istiyorum.

Saygılarımla,
Ahmet Yenginoğlu

Hocalarıma sorumu herhalde iyi soramadım. 

Saygılarımla,
Soruma hiç cevap verilmemesinin sebebi acaba Power Hocamın yazmış olduğu kod mu acaba. 
Yinede Teşekkürler. 

Saygılarımla, 
Tbl_Gecici sorguda ID'e göre sıralamayı denediniz mi !
 Merhaba sorun tabloda yani MAMULKOD isimli alana girilen tabloda yani  AD 1,den sonra AD 11 , AD 111, AD 2, AD 21 .... gibi sıralanmada buda pC dogal sıralama şekli,sanırım mamul kodunu daha düzenli bir sıralama şekline sokmamız  dogru olacaktır...diye düşünüyorum. 
(21/10/2014, 23:01)yorum70 yazdı: [ -> ]Tbl_Gecici sorguda ID'e göre sıralamayı denediniz mi !

Arkadaşım denedim ama olmuyor. Atoz hocamın verdiği fsort ile de olmadı.
(21/10/2014, 23:07)C*e*l*o*y*c*e yazdı: [ -> ] Merhaba sorun tabloda yani MAMULKOD isimli alana girilen tabloda yani  AD 1,den sonra AD 11 , AD 111, AD 2, AD 21 .... gibi sıralanmada buda pC dogal sıralama şekli,sanırım mamul kodunu daha düzenli bir sıralama şekline sokmamız  dogru olacaktır...diye düşünüyorum. 

Sayın Celoyce  öneriniz varmı acaba, açıklarsanız denemek isterim.

Saygılarımla,
Ekteki gibi uygunmudur...
Sayfalar: 1 2