AccessTr.neT

Tam Versiyon: Seçime göre markaların gelmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Arkadaşlar,

Ekteki veri tabanımda "TekliflerFormu" formunun alt formunda "UrunID" de seçim yapınca aynı satırda MarkaID de o ürüne ait markaların gelmesini sağlamak istiyorum. Ürüne ait markalar "UrunlerFormu" formunda tanımlıdır.

Örnek: "3x400 A  36 KA Termik Manyetik Şalter" seçince o ürüne ait markalar olan Legrand, ABB, Siemens ve Philips gelsin istiyorum. yani ürün seçilince o ürüne ait markalar MarkaID alanında Comboboxı tıklayınca sadece bu markalar gözüksün istiyorum.

Ayrıca her satırda her ürün için bu durum tekrarlansın istiyorum. Ben denedim fakat başaramadım. 

Saygılarımla,
sayın mengene2,

EK'te,talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
(19/11/2014, 10:32)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın mengene2,

EK'te,talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.

Merhaba Sayın atoz112,

Aynı çözümü bende yapmıştım ama burada şöyle bir sorun var. Alt forma birden fazla UrunID girişi yaptığınızda her satır kendi içinde güncellenmiyor. Dolayısıyla en son giriş yapılan UrunID ye göre markalar geliyor. Diğer satırların markaları siliniyor.

Birkaç tane daha kayıt girebilirseniz çok daha iyi görülecektir.

Ve ayrıca markayı seçmeye çalıştığınızda seçtirmiyor.

Saygılarımla,
Örneği inceler misiniz...
sayın mengene2,

2.mesajdaki örnek düzenlenerek tekrar eklenmiştir.bilgilerinize.

Alıntı:Alt forma birden fazla UrunID girişi yaptığınızda her satır kendi içinde güncellenmiyor. Dolayısıyla en son giriş yapılan UrunID ye göre markalar geliyor. Diğer satırların markaları siliniyor.

diye belirtmişsiniz fakat,biraz daha net açıklayabilir misiniz lütfen.pek anlayamadım doğrusu.güncellenmemekten ve silinmekten kast ettiğiniz nedir? zira,alt forma yeni kayıtlar eklemek istendikçe dahil etmektedir.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Merhaba,

Örnekleri inceledim fakat istenilen sonucu vermiyor malesef.

Sayın atoz112 nin isteğine istinaden biraz daha açıklamak istiyorum.

Örneğin Teklif formunda alt formda UrunID alanına alt alta verileri girdikçe her ürünün karşısındaki marka alanı siliniyor. Yani UrunID nin günceleme sonrası olayına yazılan requery kodu markaID alanındaki markaları siliyor. 

Söylemek istediğim şu her yeni katıtta MarkaID alanı o ilgili satırdaki ürünün markasını vermeli. Aksi takdirde işe yaramıyor malesef.

Saygılarımla
Sayfalar: 1 2