AccessTr.neT

Tam Versiyon: Personel Takip Programı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba;

Staj yaptığım yerde proje olarak accessde bir personel takip programı yapmam istendi. Programın tasarımını ve kullanıcı ekleme,silme,güncelleme formlarını yaptım fakat personelin işe giriş tarihinden itibaren çalıştığı yıl sayısına göre izin verilmesi ve kalan izinlerinin hesaplanması bölümünü yapamıyorum Access bilgim yeterli değil ama sanırım Sql ile yapılıyor.Bu konu da yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşe giriş tarihinden itibaren 1 ile 5 yıl arasında olanlara (5 yıl dahil) 14 gün,
6 ile 14 yıl arasında olanlara 20 gün,
15 yıl veya daha fazla olanlara 26 gün yıllık ücretli izin verilmektedir.
sayın balkan,

hazırladığınız örnek uygulamanızı eklediğiniz takdirde,katılımcılar tarafından size gereken yardımcı bilgi veya örnek paylaşımlarını tedarik etme adına imkan sağlayabilirsiniz.

bu arada,
aşağıdaki bağlantıda "personel izin" hakkında çeliştili bilgilerin ve örneklerin yer aldığı konular mevcut.fikir vermesi açısından inceleyebilirsiniz.bilgilerinize.

Personel izin hakkında örnek konular...

ayrıca,DateDiff fonksiyonu üzerine yine aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

DateDiff fonksiyonu hakkında...

son olarak da,tarih fonksiyonları üzerine aşağıdaki bağlantıda sayın seruz'un bir konusu yer almakta.

Tarih Fonksiyonları...

iyi çalışmalar,
saygılar.
ekteki program sizin isteklerinizi karşılar shıtf tusuna basılı tutarak acın kodları görebilirsiniz 
sayın balkan,

EK'te;talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilgilerinize.

form üzerindeki işe giriş tarihi metin kutusuna herhangi bir tarih girdikten sonra,Çıkıldığında olay yordamına izin süresi aktarımı sağlanacaktır.

iyi çalışmalar,
saygılar.
(10/12/2014, 21:46)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın balkan,

EK'te;talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilgilerinize.

form üzerindeki işe giriş tarihi metin kutusuna herhangi bir tarih girdikten sonra,Çıkıldığında olay yordamına izin süresi aktarımı sağlanacaktır.

iyi çalışmalar,
saygılar.
sayın sayın atoz112;

Ekteki uygulamanız çok güzel olmuş çok teşekkür ederim ama ben kendimi iyi ifade edemedim sanırım.

İşe giriş tarihinden itibaren 1 ile 5 yıl arasında olanlara (5 yıl dahil) 14 gün,
6 ile 14 yıl arasında olanlara 20 gün,
15 yıl veya daha fazla olanlara 26 gün yıllık ücretli izin verilmektedir.
Bu kural her yıl geçerli yani diyelim ki bi personel 3 yıl çalıştı bunun için 3x14 gün eklemesi gerek.

Size aşağıda bi örnek ek gönderdim bu ekte yapılmasını istediğim
-"hizmet yılı" alanına içinde bulunduğumuz yıldan işe giriş tarihinde ki yılı çıkartarak o alana kaç yıl çalışmakta olduğunu yazması
- "hakettiği izin" bölümüne yukarıda anlattığım gibi ücretli izin hesaplanmasının yapılması.
-"kullanılan izin" alanı elle girilecek ve "kalan izin" alanı ise hakettigi izinden kullanılan izinin çıkartılmasıyla yazılacak.

Çok basit birşey değil biliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.
Sayfalar: 1 2