AccessTr.neT

Tam Versiyon: Rapor Oluştururken Kritere Göre Son Alınan Ürünler
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sayın Hocalarım,

Oluşturduğum CRM uygulamasında illere göre firma raporu alabiliyorum. Ancak bu firmaların son olarak aldığı ürünleri almayı başaramadım. Ya hepsi alınıyor yan da hiçbiri alınamıyor.
CRM uygulaması bu haliyle de ilgilenen arkadaşlar için kullanılabilir durumdadır.
Şifre:1111
Teşekkür ederim.
Hızlı Cevap Almanın Püf Noktaları
6-) Sorunuzda, düzenlenmesini istediğiniz form, rapor veya sorgu isimleri, formdaki veya rapordaki metin kutusu, açılır kutu, tablo isimleri, tablodaki alan isimlerini mutlaka belirtin. 15 adet form bulunan örneğinizde form ile ilgili soru sorduğunuzda cevap yazacak kişinin hangi formdan bahsettiğinizi bilmesi gerekir.
Sayın;
ozanakkaya hocam özür diliyorum.

tbl_firma sorgu üzerinde ve tbl_firma sorgu 1 ile rapor1 raporu oluşturarak denemeler yaptım. Hatta buradan excele atabilmek için çalıştım.
Sorguda düşüncem; kriterini şehire göre ayarlayarak listelenen firmaların son aldıkları ürünleri listelemekti.
Bu raporuda frm_firma ekranında form arama butonu ile görüntülemekti.

Eksiklikler bize, tamamlamak ve öğretmek size.

Saygılarımla.
sn. suleymanteber, eklediğiniz örnekteki tabloda sadece bir kayıt var. Son kaydı nasıl listeleyeceğiz? Uygulama ile ilgili bilgim olmadığı için deneme yapmak için hangi tabloya ne yazacağımı bilmiyorum. Örneğinizi yenileyiniz.
Sayın Hocam,

Eksik anlatımlarla vaktinizi aldığım için kusura bakmayın.
Bir sorgu hazırlayarak bu sorgunun 1. kriterini il olarak seçiyoruz, sonrasında da tarih aralığı girerek notları listeleyerek rapor oluşturuyorum.
Sorgu çalıştığında İli soruyor, sonra ilk tarih ve son tarih giriyorum ve Adana İlinde bulunan firmalara Ait  ... ve.... tarihleri arasındaki notları sıralayabiliyorum.
Ben aynı zamanda Adana İlinde bulunan firmaların son aldığı iki siparişini de sıralayabilir miyim?

Umarım anlatabilmişimdir. Anlatamayıp zamanınızı aldıysam da hakkınızı helal ediniz. Saygılarımla
Uygulamanıza form1 adında form ekledim, açılan kutudan il seçtiğinizde o ildeki firmaların son iki işlemini alt formda görebilirsiniz. 
İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayfalar: 1 2