AccessTr.neT

Tam Versiyon: Musteri bakiye son tahsilat
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaslar Gunlerdir ugrasiyorum  Bir sorunum var ama  hall edemedimş

Örnəkdə bakiyə  sorgusunda  müştərinin  en son tahsilatı ve en son ödemsini eklemek istiyorum bir türlü yapamadım

Örneyin

musteri,  toplam giren, toplam cikan, bakiye,   En Son Tahsilat tutari, En Son Odeme Tutar,  En son tahsilat tarihi  ,  En Son Odeme tarihi  

Orneyi bir bakin
sayın sahib745,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak, DLAST Fonksiyonunu kullanmayı deneyebilirsiniz.

DLAST FONKSİYONU

Kısa bir ifade ile;istenen bir kritere göre yapılacak bir sorgu sonucunda,ilgili alan içerisinde yer alan değerlerden en son ekleneni bulmak için kullanılmaktadır.

KULLANIM KALIBI

DLast("alan_adi", "tablo_adi", "kriter_tercihleri")

ÖRNEK
Kod:
DLast("ad_soyad", "kisiler", "ad_soyadi='" & [formdaki_ilgili_metin_kutusu_adi] & "'")

Aşağıdaki bağlantılarda yer alan konuları incelemek sureti ile,bahsettiğiniz talebinize yönelik çözüm olabilecek bilgi ve örnek paylaşımlarını edinebilirsiniz.bilgilerinize.

DLAST Fonksiyonu hakkında konular...

İyi çalışmalar,
Saygılar.
tamam bu kod isime yaradi ama bir turlu musteriye  bakiyesinde olusturamadim.  Orneyin  musteriler tablosunda 20 musteri var  her musterinin bakiyesinin   yaninda o musterinin  son tahsilatini  gostermek istiyorum,  ama bende olmuyor.  Bir ornek vere bilirmisiniz 
sayın sahib745,

örnek uygulamanızı,
2007 kullanımına da uygun inceleme imkanı verebilecek şekilde eklemek ister misiniz.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.
İnceleyiniz.
sayın sahib745,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.