AccessTr.neT

Tam Versiyon: Koşullu ve Onaysız email gönderme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selam Arkadaşlar;

Sizlerin sayesinde (bazı örneklerden faydalanarak) Access üzerinden düğmeyi bastığında koşula göre e-mail atmayı başardım. Fakat her seferinde ekteki resimde görülen uyarıyı veriyor ve izin ver dediğimde gönderiyor.. İsteğim ise bu uyarıyı vermeden e-maili göndermesi.
Bu uyarıyı kaldırabilir miyiz? Bu Access ile alakalı mıdır? Değilse Outlook nasıl çözebilirim 

Private Sub Komut172_Click()

If [Metin128] = "SERBEST DEĞİL" Then GoTo 1
GoTo 2
1
Dim M, E, F As String
E = "xxx@xxx.com;xxx@xxxx.com;xxx@xxx.com"
If E <> "No" Then
F = "xxx@xxx.com"
M = " Masa: " & [Masa] & "  " & "  " & [ŞarjNo] & " nolu seri şarjda tolerans dışı değer tespit edilmiştir. Protokol ve Ek ölçüm sonuçları daha sonra rapor olarak paylaşılacaktır."
'Mail zu schicken
DoCmd.SendObject acSendNoObject, , acFormatRTF, E, F, "", "xxx kaplama seri ölçümlerinde tolerans dışı değer tespit edilmiştir. Şarj No: " & [ŞarjNo] & "  " & " (Program tarafından otomatik maildir.)", M, False
End If
2
    DoCmd.Save
    DoCmd.Close
End Sub

Teşekkürler...

[Resim: do.php?img=4740]
Sayın erenpasa,

Bahsettiğiniz sorununuza yönelik olarak eklediğiniz resim görselinde yer alan uyarı mesajı,Outlook’un güvenlik konusunda beliren kontrol amaçlı ve kullanıcıya içeriğindeki gibi bir bildirim ile bu mail gönderme işleminin sizin dışınızda bir  durumu söz konusu ise bunun farkında olmanızı diğer durumda ise yine de onay vermenizi belirlemek içindir.

Bu uyarı,aslında hem önemli hem de gerekli bir niteliktedir.adı üzerinde size böyle bir güvenlik sağlamak için.fakat,siz bilinçli olarak bu uyarının ekranda belirmesini istemiyorsanız,o zaman yapmanız gereken,

Menü’den ARAÇLAR – GÜVEN MERKEZİ – PROGRAMLI ERİŞİM sekmesine geliniz ve buradan da

ŞÜPHELİ ETKİNLİKLER HAKKINDA BENİ HİÇ BİR ZAMAN UYARMA (ÖNERİLMEZ) yazılı satırı seçerek TAMAM deyip Outlook’u tekrar başlatınız.ve mail gönderme ile ilgili işleminizi uygulayınız.

Fakat,bu konuda size tavsiye olması açısından,bu işlemi sadece mail gönderme işlemlerinizi uygulamayı bitirinceye kadar bu ayarlama şeklinde bırakınız ve işlemleri bitirdikten sonra tekrar bu ayarları eski konumuna,bir diğer ifade ile yine birinci sıradaki yazılı olan satırı seçerek değiştiriniz.yukarıda da bahsi geçtiği üzere,bu sizin güvenliğiniz için geçerli ve doğru bir durum.bilginize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
Bilgilendirme ve çözüm için teşekkürler atoz112.
Sizin tavsiyenize uyarak bu şekilde devam etmeye karar verdim..
Birde şu sorunum var henüz çözemedim ve uğraşmaya devam ediyorum. Img-grin
M satırı email içine yazılacak konu bu satır emailde tek satır olarak çıkıyor bunu daha fazla satır olarak yazdırmanın yolunu bilen arkadaş varmıdır acaba..

birkaç yol denedim olmadı maalesef Img-cray

Private Sub Komut172_Click()
If [Metin128] = "SERBEST DEĞİL" Then GoTo 1
GoTo 2
1
Dim M, E, F As String
M = " Masa: " & [Masa] & " " & " " & [ŞarjNo] & " nolu seri şarjda tolerans dışı değer tespit edilmiştir. Protokol ve Ek ölçüm sonuçları daha sonra rapor olarak paylaşılacaktır."
'Mail zu schicken

End Sub
Sayın erenpasa,

İlgili Site Kuralları’nın 1.maddesinin c bendini ve 4.maddesini tekrar incelemenize yönelik öneride bulunmakla birlikte yeni bir konu açmak sureti ile hem konunuza benzer nitelik taşıyacak konuları araştıracak olan üyelere  alternatif örnek ve bilgi paylaşımını sağlamış olacaksınız hem de yukarıda yazılı kurallar çerçevesinde davranmış olarak örnek tutum anlamında benzer katılımlar sağlamış olacaksınızdır.

Ayrıca, yeni açılan bir konu her daim daha dikkat çekeceği için;konuların,Cevaplanmış Sorular kategorilerine taşınması nedeni ile üyeler tarafından takibi de etkisiz kalacaktır.

Aşağıdaki bağlantıda yer alan konuda,sizin bahsini yaptığınız bu hususa benzer bir konu açılmıştı.içeriğinde yazılı bilgileri inceleyiniz.bilginize.

Yeni satır

İyi çalışmalar,
Saygılar.
atoz112 arkdaşım çok teşekkürler.. Olayı sayende çözdüm..
Uyarın için de sağol salında Site Kurallarını okudum ama tam anlamamışım herhalde tüm arkdaşlardan özür dilerim..

Kusura bakmayın...