AccessTr.neT

Tam Versiyon: Uyarı/İkaz Ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar..

Bu siteden yararlanarak dönem projemizin sonuna geldik. Yarın sunumumuz var. Geriye yapamadığımız iki şey kaldı. Araştırdım ama pek fazla örnek bulamadığım için yeni konu açtım.

1-Herhangi bir ilaç sipariş edildiğinde eğer ilgili ilaç kalmadıysa uyarı ikazı veren bir system tasarlayınız.
2-Eğer bir müşteri her hangi bir ilaçtan bir ay içerisinde birden fazla almak isterse system o ilacı almasına
izin vermesin.

Sıkıntılarımız bunlar..
Yarına kadar bitirmemiz gerekiyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok seviniriz..
sayın saidkul,

Stokta bu ürün (0 ve 0 dan küçükse)yoktur  uyarısı versin

birinci sorunuza bir çözüm olması amacı ile,yukarıdaki konuda yer alan bilgileri ve örneği incemek sureti ile,kendi uygulamanıza adapte etmeniz için fayda sağlayacaktır.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Göderdiğinizden beri uyarlamaya çalışıyorum. Fakat çok denememe rağmen sonuç alamadım. Vaktimde azaldı. Access kullanmaya başlayalı 4-5 ay olduğundan dolayı tam olarak hakim değilim(doğal olarak). Yardım ederseniz çok seviniriz
sayın saidkul,

Site Kuralları'nın 5.maddesini hatırlatmak sureti ile,
belirttiğiniz işlemleri hangi formunuzda hangi denetimlerde nasıl bir çalışma uygulamak istediğinize dair daha ayrıntılı bilgi lendirmelerde bulunmanız yerinde olacaktır.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
1.sorun için=T_SATIS formunda müşteri ürün aldığında mevcut eğer sıfırsa "Ürün Yoktur" gibi bir uyarı vermesi..
2.sorun için=Gene T_SATIS formunda müşteri 1 ay içinde 2 kez aldığında "ilaç alamazsınız" diye uyarı vermesi..

Açıklama olarak başka birşey eklemem gerekir mi?
Uygulamanızda "T_SATIS" adında form yok,

satış olayı F_ILACSATIS formu olduğunu kabul ederek cevap yazıyorum.

ilackutu açılan kutusunun tıklandığında olayına yazılı kodları aşağıdaki ile değiştiriniz.

If ilackutu.Column(7) <> 0 Then

barkod = ilackutu.Column(2)
ilacadı = ilackutu.Column(1)
mevcut = ilackutu.Column(7)
ilacınformu = ilackutu.Column(3)
verilistürü = ilackutu.Column(4)
rafyeri = ilackutu.Column(5)
skt = ilackutu.Column(8)
fiyat = ilackutu.Column(6)

Else

MsgBox ("bu ilaçtan kalmamış")
End If

2. soru için yeni konu açınız.

Sonuç hakkında olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayfalar: 1 2