AccessTr.neT

Tam Versiyon: Metin Kutusuna comboboxdan veri aldırmak.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Yaklaşık 5 senedir Accessden uzak kalmışım,o yüzden bazı şeyleri unutmuşum.Soracağım soru belki kaç kez sorulmuştur.Ancak insan yapamayınca yapamıyor işte.Ekteki form 2 de comboboxdan isim bazında veri çekeceğim.Bir sorgu yaptım sadece telefon noyu alıyor,adresi bir türlü metin kutusuna alamadım.Telefonu da nasıl aldığımı anlıyamadım.Rica etsem nerde hata yaptığımı söylermisiniz.
Sayın yersahan,

Öncelikle;aşağıda bahsi geçen tavsiyelerde bulunarak,kullanım süreçleri nezdinde uygulamanızın daha verimli ve daha olumlu sonuçlar almanızı sağlamanıza imkan vereceğini belirtmek yerinde olacaktır kanısındayım.

TAVSİYELER

1)    Lütfen;tablo ve alan adlarında isimlendirmelerde bulunurken;Türkçe karakterler kullanmayınız.

2)    İsimlendirmelerde büyük harfler kullanmayınız.

3)    Teferruatlı değil de,kısa ve öz isimlendirmelerde bulununuz.

4)    Kelime aralarını boş bırakmayınız ve boşluklar yerine alt tire (_) işareti kullanınız.

5)    Veri türlerini doğru yapılandırmalarda bulununuz.

6)    Tablo ve veri türü oluşturma konularında araştırmalarda bulunarak,tablo yapısı incelemelerine yönelik bilgiler edinmeyi deneyiniz.

Son olarak da,EK’te;talebinize yönelik olarak düzenlenmiş örnek uygulama mevcuttur.
inceleyebilirsiniz.bilginize...İyi çalışmalar,Saygılar.
(03/01/2015, 19:31)atoz112 Verdiğiniz bilgiler için ve örneğinize teşekkür ediyorum.Kolay gelsin yazdı: [ -> ]Sayın yersahan,

Öncelikle;aşağıda bahsi geçen tavsiyelerde bulunarak,kullanım süreçleri nezdinde uygulamanızın daha verimli ve daha olumlu sonuçlar almanızı sağlamanıza imkan vereceğini belirtmek yerinde olacaktır kanısındayım.

TAVSİYELER

1)    Lütfen;tablo ve alan adlarında isimlendirmelerde bulunurken;Türkçe karakterler kullanmayınız.

2)    İsimlendirmelerde büyük harfler kullanmayınız.

3)    Teferruatlı değil de,kısa ve öz isimlendirmelerde bulununuz.

4)    Kelime aralarını boş bırakmayınız ve boşluklar yerine alt tire (_) işareti kullanınız.

5)    Veri türlerini doğru yapılandırmalarda bulununuz.

6)    Tablo ve veri türü oluşturma konularında araştırmalarda bulunarak,tablo yapısı incelemelerine yönelik bilgiler edinmeyi deneyiniz.

Son olarak da,EK’te;talebinize yönelik olarak düzenlenmiş örnek uygulama mevcuttur.
inceleyebilirsiniz.bilginize...İyi çalışmalar,Saygılar.