AccessTr.neT

Tam Versiyon: laptopta 2 ayrı sql server ve bir sorun
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Dostlar merhabalar,

Laptopumda ms Sql server 2000 ve ms Sql server 2008 sp3 express yazılımları  yüklü. Sql Server Management Studio 2008'ı seçip Connect'e tıkladığımda; sadece ekli resimde server name: 1 nolu olana bağlanırken, 2 nolu olana bağlantı yapamıyorum.

Bu konularda yeterli bilgim olmadığı için ne yapmam gerektiğini, adım adım yazabilir misiniz?

Yardımınız için önceden teşekkürler.

Sevgi ve saygılar.
MS Server 2000 database'ine bağlanamama nedenim, Sql server 2008 express'te yapmayı bilemediğim herhangi ayar mı?

Öyleyse, ne yapmalıyım? 
sayın assenucler,

bahsettiğiniz hususa yönelik olarak,aşağıdaki bağlantıdaki konuda yer alan açıklama bir ihtimal çözüm olabilir mi anlamında inceleyebilirsiniz.bilginize.

server name (server adı) satırına \SQLEXPRESS ifadesini de eklemek

ayrıca,bağlanamadığınızda herhangi bir uyarı mesajı alıyor musunuz.varsa nedir?

iyi çalışmalar,
saygılar.
(07/01/2015, 18:34)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın assenucler,

bahsettiğiniz hususa yönelik olarak,aşağıdaki bağlantıdaki konuda yer alan açıklama bir ihtimal çözüm olabilir mi anlamında inceleyebilirsiniz.bilginize.

server name (server adı) satırına \SQLEXPRESS ifadesini de eklemek

ayrıca,bağlanamadığınızda herhangi bir uyarı mesajı alıyor musunuz.varsa nedir?

iyi çalışmalar,

saygılar.

Değerli Üstadım,

İlginiz ve öneriniz için teşekkürler. Ancak, Sql Server 2000 adı ASS_TOSHIBA, buna SQLEXPRESS ifadesini eklediğimde bağlantıyı gerçekleştiremedim.

SQL Server 2008 R2 Express Management Studio  / Connect ile ASS_TOSHIBA'yı seçince ekteki resimde gözüken hata iletisini alıyorum.

Sevgi ve saygılar.
Sayın assenucler,

Eklediğiniz son resimdeki hata iletisinin (login failed for user misrosoft Sql server,error:18456) anlamı:

"ASS_TOSHIBA\Ass “ kullanıcısı için başarısız oldu…

Bir bağlantı girişimi nedeniyle kötü bir parola veya kullanıcı adını, istemciye döndürülen bir kimlik doğrulama hatası.

Bir oturum açma girişimi başarısız olduğunda hata MSSQL_ENG018456 yükseltilir. Hata mesajı hesap distributor_admin içeriyorsa (Oturum açma 'distributor_admin'. Için başarısız), konu çoğaltma tarafından kullanılan bir hesap ile. Çoğaltma Distribütör ve Publisher arasındaki iletişimi sağlayan bir uzak sunucu, repl_distributor oluşturur. Oturum distributor_admin bu uzak sunucu ile ilişkilidir ve geçerli bir şifreye sahip olmalıdır.

Genel bir çözüm için ilk etapta önerilen bilgi aşağıdaki gibidir;server adını

Server name:                    ASS_TOSHIBA.\SQLEXPRESS

olarak yazınız.(.) nokta işareti dahil.                 .\SQLEXPRESS

Bir diğer bilgi de,server’a bağlanamamanın bir nedeni de;Sql Server hizmeti başlatılmamış olabilir.bazı durumlarda otomatik başlatılamıyor olabilir.bunun için de,hizmetler listesine girip (BİLGİSAYARIM’a sağ tuşla geçip YÖNET komutunu çalıştırınız) Sql Server’ı (SQLEXPRESS) elle başlatmak gerekir.

Son olarak,aşağıdaki video görselini inceleyiniz.kullanıcıya yönelik olarak belki izin oluşturma gereksinimi söz konusu olabilir.sizde oluşan hata bildirimine dair bir çözüm söz konusu.bilginize.

Microsoft Sql Server Error 18456 Login Failed for User

bir de,aşağıdaki bağlatıyı inceleyiniz.fikir verebilir,çözüm sunabilir.

How to Fix Login Failed for User (Microsoft Sql Server, Error: 18456)

İyi çalışmalar,Saygılar.
İnceleyip sonucu yazarım. İlginiz ve katkılarınız için tekrar teşekkürler.