AccessTr.neT

Tam Versiyon: 2 farklı veritabanından veri almak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhaba elimde bir proje var ve takıldığım nokta şu şekilde

veritabanı isminde bir klasörümüz var ve bu klasörün içinde iki farklı veritabnı var ancak bu iki  veritabanındaki veriyi tek sayfada göstermek istiyorum  bunu bir türlü başaramadımveritabanlarına bağlantı sağladım lakin 1. veritabanından aldığım veriyi tabloya yazdırıp yanına 2. veritabanından aldığım veriyi yazdıramıyorum(2. veritabanından aldığım veri ilk veritabanından aldığım verinin altında çıkıyor )

bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.Şimdiden herkese teşekkür ederim.
a) 2. veritabanından aldığım veriyi yazdıramıyorum
b) 2. veritabanından aldığım veri ilk veritabanından aldığım verinin altında çıkıyor

Bu cümleler birbiri ile zıt anlam ihtiva ediyor gözüküyor. Hangi teknik ile verileri aldınız? Örnek dosyanız nerede?

Bu şekilde cevap vermekte zorlanır arkadaşlar.
[attachment=21749]
(06/01/2015, 18:34)alpeki99 yazdı: [ -> ]a) 2. veritabanından aldığım veriyi yazdıramıyorum
b) 2. veritabanından aldığım veri ilk veritabanından aldığım verinin altında çıkıyor

Bu cümleler birbiri ile zıt anlam ihtiva ediyor gözüküyor. Hangi teknik ile verileri aldınız? Örnek dosyanız nerede?

Bu şekilde cevap vermekte zorlanır arkadaşlar.

hemen ekliyorum örnek dosyayı
Birinci veritabanı bağlantısının hemen altında ikinci veritabanınada bağlanın. Elbette değişken isimleri farklı olacak yoksa olmaz. rs.Movenext vb. komutlar ile kayıtlar arasında dolanırken diğer ikinci kayıtta bu döngünün içinde olup değer çekmek gerekebilir.

ASP ile çalışmadığımız ve test etme imkanımız olmadığı için sadece mantığını anlatabiliyoruz.
(06/01/2015, 18:59)alpeki99 yazdı: [ -> ]Birinci veritabanı bağlantısının hemen altında ikinci veritabanınada bağlanın. Elbette değişken isimleri farklı olacak yoksa olmaz. rs.Movenext vb. komutlar ile kayıtlar arasında dolanırken diğer ikinci kayıtta bu döngünün içinde olup değer çekmek gerekebilir.

ASP ile çalışmadığımız ve test etme imkanımız olmadığı için sadece mantığını anlatabiliyoruz.

ilginiz için teşekkür ederim hemen dediğinizi uygulamaya başlıyorum.İyi çalışmalar dilerim.