AccessTr.neT

Tam Versiyon: #Hata Mesajı Hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar ve üstatlar. Herkese hayırlı akşamlar. Benim şöyle bir sıkıntım var çözemedim ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Lokolara üç farklı birimden çeşitli malzemeler verilmekte. Ben  her birimden verilen malzeme detaylarını sorgu kullanmak suretiyle listeliyorum. Yine bu listeden o birim tarafından toplamda ne kadar malzeme verildiğini görebiliyorum. Sizlere sorum şu. Lokoya 1. birim malzeme vermiş ve detaylarını görüyor ve toplamlarını alabiliyorum. Aynı şekilde 2. birim malzeme vermiş ve detaylarını görüyor ve toplamlarını alabiliyorum. Fakat 3. birim lokoya bu malzemeyi vermemiş ise liste boş gözüküyor haliyle ve toplam aldığım metin kutusu #Hata Mesajını veriyor. Ben Eğer Metin Kutusunda #Hata yazarsa o metin kutusunun değerini 0 (sıfır) yazmasını istiyorum. IIF fonksiyonunu denedim, NZ fonksiyonunu denedim fakat üstedinden gelemedim. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Tekrardan hayırlı akşamlar.
Örnek Uygulamanızı Ekleyiniz...
Sayın mesut58580,

öncelikle,sayın ozan bey'in de belirttikleri gibi,örnek uygulamanızı eklemeniz halinde,daha verimli bilgiler elde etme imkanı bulursunuz,katılımcılar tarafından.

EK’te;bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,değerler boş bırakılsa bile sonucu sıfır olarak göstermeyi sağlamak amacı ile hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Örnekte yer alan

-          Sorgu1 adlı sorgu,IIF komut yöntemi ile hazırlanmıştır.
-          Sorgu2 adlı form ise,DSUM Sql komutu yöntemi ile hazırlanmıştır.

Bilginize.
İyi çalışmalar,
Saygılar.
(07/01/2015, 20:27)atoz112 yazdı: [ -> ]Sayın mesut58580,

öncelikle,sayın ozan bey'in de belirttikleri gibi,örnek uygulamanızı eklemeniz halinde,daha verimli bilgiler elde etme imkanı bulursunuz,katılımcılar tarafından.

EK’te;bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,değerler boş bırakılsa bile sonucu sıfır olarak göstermeyi sağlamak amacı ile hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Örnekte yer alan

-          Sorgu1 adlı sorgu,IIF komut yöntemi ile hazırlanmıştır.
-          Sorgu2 adlı form ise,DSUM Sql komutu yöntemi ile hazırlanmıştır.

Bilginize.
İyi çalışmalar,
Saygılar.
Herkese Hayırlı Akşamlar. Sizinde bahsettiğiniz gibi örnek uygulama ek'tedir. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.  Üzerinde çalıştığım Formun ismi Form2 Kopyası diye kayıtlı olan form. Teşekkürler ve İyi Çalışmalar dilerim.
Sayın mesut58580,

uygulamanızı 2007 olarak inceleme imkanı da verebilecek şekilde (ya da 2002-2003 farklı kaydetme ile olabilir) yeniden eklemek ister misiniz.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sayın atoz112 

İstediğiniz Gibi Veri Tabanının 2003 formatına çevirdim. İlginiz İçin Tşk Ederim. İyi Çalışmalar Dilerim.
Sayfalar: 1 2