AccessTr.neT

Tam Versiyon: For...Next
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese Selam,

FormA'da bulunan CVRID alanı üzerinde For...Next döngüsü yapmak istiyorum. Ancak FormA'daki bu CVRID (otomatik sayı) alanının ilk değeri ve son değeri sabit değil, ilk değer 1, 2, 3, 4,...100 de olabilir, en son değeri aynı şekilde 1, 2, 3, 4,...100 de olabilir tablodaki verilerin sayısına bağlı olarak ilk ve son CVRID değerleri değişebilir. Sebebi de şu, ben bu değerleri aynı form üzerinde bir-iki tane kritere göre süzerek formda görüntüleyeceğim, sonra da döngüyü çalıştıracağım. Ben de For...Next döngüsünü oluştururken bu değişikliği yansıtmak istiyorum. Yani;

For CVRID =  (Formdaki İlk CVRID değeri) To (Formdaki En son CVRID değeri) Bu değeri burda nasıl belirtebilirim. (Step olmayacak)

CVRID'nin bulunduğu Tablonun adı TLSCVR, formun adı ise FormA?

Teşekkür ederim...
for ... next döngüsünde şu şekilde yapmalısınız

Kod:
for i= dfirst ("CVRID ","TLSCVR","koşulunuzu buraya yazın") to dlast("CVRID ","TLSCVR","koşulunuzu buraya yazın")
' işlemlerinizi burada yapıyoruz
Next

hayırlı geceler
(14/01/2015, 02:26)Kur@l yazdı: [ -> ]for ... next döngüsünde şu şekilde yapmalısınız

Kod:
for i= dfirst ("CVRID ","TLSCVR","koşulunuzu buraya yazın") to dlast("CVRID ","TLSCVR","koşulunuzu buraya yazın")
' işlemlerinizi burada yapıyoruz
Next

hayırlı geceler

Sayın Kur@l çok teşekkür ederim. +rep