AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorguda Between Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba.

2003 olarak eklediğim uygulamada, Tarih0; Tarih1 sorguları var, her iki sorgudan ayrı ayrı 2 tarih arası veri alıyorum..(istarih and istarih2)  ; (istarih3 and istarih4)

Heri 2 sorguyu birleştirip 3.bir sorgu(TARİH3) yaptığım zaman ise TARİH1 sorgu değerlerini göstermiyor.

Tarih0 ve Tarih1 den Between' ı kaldırdığım zaman tum sorgular çalışıyor, tARİH3 dahil.

Ölçüt olarak:  01/0/2015-04/01/2015  and  05/01/2015-09/01/2015 kullanılabilir.

Bu arada, between ölçütüyle Tarih3 sorgusu çalıştırılınca TARİH0 değerlerini veriyor TARİH1 alanları ise boş çıkıyor.

Saygılarımla.
Between [Formlar]![Frm_Ana]![T1] And [Formlar]![Frm_Ana]![T4] (Tarih0 Sorgusu için)
Between [Formlar]![Frm_Ana]![T2] And [Formlar]![Frm_Ana]![T3] (Tarih1 Sorgusu için)

Şeklinde çözdüm.

Maalesef yine hata verdi..Sürekli ilk tarihlerdeki değerleri veriyor.
İlk iki sorguyu tablo yapma sorgusuna dönüştür. Sonra 3. sorgunu bu tablolardan veri alacak şekilde düzenle. Yapmak istediğin şeyi anlayamadım. Ama bu yöntemle çözeceğini düşünüyorum.
tABLO YApma sorgusu üzerinde çalışıyorum.Ne yapmak istediğme dair Excel örneği ektedir.

Tşk.
Açınca "form_demiral" isimli formu çalıştır. İş bittiğinde sana "sonuc" adında bir tabloda istediğiniz sonuçları tek satırda çıkaracak. ilk 3 veri ilk aralığa, sonraki 3 veri de ikinci aralığa ait istenen verilerin toplamlarıdır. Bu tablodan bir sorgu veya rapor(ya da form) yapıp istediğin hesaplamaları da sen yaparsın artık Img-grin Zor işi ben hallettim. Bu arada NZ fonksiyonunu unutma, ilerde hep sıkıntı çıkar karşına. Sorguda toplam alanlarına NZ ekledim, böylece sonuç null olunca 0(sıfır) dönecektir. 
İndirdim abi, inceleyeceğim.Tşk.
Sayfalar: 1 2