AccessTr.neT

Tam Versiyon: filtreleme penceresi çoğaltma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

Ekteki örnekte 2 adet pembe filtre penceresi var ancak ben yanına birkaç tane daha aynından olsun istiyorum.
kopyala yapıştırla olmadı.Pek bilgim yok ancak uzun listelerden şahane bulma yapılıyor.Ben daha fazla veri buldurmak istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.
sayın trbademtr,

bahsini yaptığınız talebinize yönelik olarak aşağıdaki açıklamaların yeterli oalcağı kanısındayım.

filtreleme için kullanılabilecek en uygun denetim kaynağı Metin Kutusu (Textbox) eklemektir.çünkü bu gibi filtreli aramalarda asıl amaç zamandan kazanmak ise,yazdığınız esnada aradığınız kelimeye uygun kayıtların hemen akabinde sayfa üzerinde belirmesinin sağlanmasıdır.bu nedenle Açılan Kutu (Combobox) eklemek pek de sağlıklı bir yöntem değil.zira,ilgili hücrelere yönelik olarak VERİ-FİLTRE UYGULA-FİLTRE sekmesinin seçilmesi ile zaten filtreleme için Combobox görselinde bir oluşturma söz konusu olmaktadır.yukarıda beyan edildiği gibi,burada kullanılması gereken Metin Kutusu denetimleridir.bunları da ARAÇLAR-DENETİMLER-EKLE-METİN KUTUSU sekmesinden seçerek sayfaya dahil edebilirsiniz.

son olarak,site içerisinde filtreleme ifadesine dair aramalar yaptığınız takdirde,talebinize yönelik benzer içerik barındıran konuları inceleyebilir ve bu konularda yer alan bilgileri edinerek örnekleri çalıştırıp kullanımlarını görebilir,uygulamanıza adapte etmeyi deneyebilirsiniz.aşağıda bu konulardan biri yer almaktadır.takıldığınız hususlar da söz konusu olursa,tekrar danışabilirsiniz.katılımcılar tarafından gerekli bilgi ve örnek paylaşımları sağlanacaktır.bilginize.

İsme Göre Süzme ve Listeleme

iyi çalışmalar,
saygılar.
İlginize çok teşekkür ederim Sayın Atoz112.
Evet dediğiniz gibi sitede birçok konu var tabi ancak benim bu örnekteki işlemin ne olduğu hakkında bilgim yoktu ancak çok hoşuma giden bir pratikliği var.

Söylediğinizi deneyeceğim. Takılırsam mutlaka tekrar danışırım.

Teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim. ..
sayın trbademtr,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.
bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
(10/03/2015, 19:44)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın trbademtr,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.
bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.

Verdiğiniz bilgiler yardımcı oldu.Teşekkür ederim...İyi çalışmalar...