AccessTr.neT

Tam Versiyon: filtreleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
kolay gelsin
bir sorum olacak
sorgudaki değerler filtrelemede çalışıyor şu an 2 adet daha açılan kutu ekledim ana formuma bunları sorguya ekledikten sonra filtrelemede formda teslimno olmayanları göstermez oldu onları yok sayıyor

açılan kutunun birinde boş bırakıp kaydetmeye çalıştığımda da altyapı teslimno alanıyla uyuşan kayıt bulamadı yazıyor.

formda 3 adet açılan kutum var  1 adet varken herşey normaldi açılan kutuları elle yazmak yerine kolay olsun diye açılan kutuya çevirdim bu seferde filtreleme bozuluyor.
ne yanlış olabilir
filtrede isim de sadece isimleri filtrelemesi için isim:[firma]&"" diye kod yazılı onunla alakası var mı
örneklerde isim soyisim birleştirip arama yapan kodu değiştirdim çalışıyor bu kod doğrumu like(*) lı olan kod

teslim no ile herhangi bir filtreleme yapmıyorum.
sayın ugur1208,

öncelikle,hem sizin hem de sizin nezdinizde diğer konu açacak üyelere bir öneri olması adına
hem de bu içeriğe sahip eklenen uygulamaları incelemek isteyecek katılımcılara kolaylık olması adına,
lütfen,uygulamalarınızı eklerken;mümkün mertebe herhangi bir menü veya Access gizleme,
açılışta şifre sayfasının getirilmesini hazırda bırakma,form ya da sorguların incelenmesini engelleme
v.b. gibi zamandan ve ilgilenme isteğinden bir kayıp veya sıkıntı yaşanmasına yol açmayacak şekilde
ister asıl isterse de geçici farazi bilgileri içerecek olan örnek uygulamaları konulara dahil etmeyiniz.

böylece,talepte bulunulacak olan açılan konulara dair,katılımcıların sadece talebe konu olan içeriklere odaklanmalarını,
yukarıda bahsi yapılan ayarların giderilerek rahat kullanıma getirilmeleri yönünde kayıplar ve sıkıntı verici hususların da
oluşmamasını sağlamış olursunuz.lütfen,bu hususlara riayet etmeyi alışkanlık edinmeye özen gösteriniz.teşekkürler.

ayrıca,uygulamanız incelendiğinde,aşağıdaki hususlar üzerine önerilerde bulunma gereksinimi de duyulmuştur.

TAVSİYELER
1) Lütfen;tablo ve alan adlarında isimlendirmelerde bulunurken;Türkçe karakterler kullanmayınız.

2) İsimlendirmelerde büyük harfler kullanmayınız.

3) Teferruatlı değil de,kısa ve öz isimlendirmelerde bulununuz.

4) Kelime aralarını boş bırakmayınız ve boşluklar yerine alt tire (_) işareti kullanınız.

5) Veri türlerini doğru yapılandırmalarda bulununuz.

6) Uygulamalarınızdaki Olay Yordamlarında,Katıştırılmış Makro yerine,kodlama bilginizi geliştirmeye imkan sağlamanız amacı ile Kodlama içerikli Olay yordamları kullanmaya özen göstererek önem veriniz.

7) konularınıza uygulamalarınızı eklemeden öncesinde,ARAÇLAR-BAŞLANGIÇ-GEÇERLİ VERİTABANI sekmesindeki UYGULAMA SEÇENEKLERİ başlığı altındaki KAPATIRKEN DÜZENLE checkbox'ını işaretli bırakınız ki;uygulamanız kapatıldığında,düzenleme ve sıkıştırma işlemini de uygulamak üzere az miktar kaplamayı da sağlasın.

son olarak,EK'te;bahsini yaptığınız talebinize yönelik olarak gerekli düzenlemeleri yapılarak hazırlanmış
örnek uygulama mevcuttur.yaptığınız ayarları daha sonrasında kendinize göre tekrar düzenleyebilirsiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,saygılar.
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. iyi forumlar .