AccessTr.neT

Tam Versiyon: Metin Kutusundan Tabloya Tarihleri Yazdırmada Sorun Çözümü??
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
S.aleykum değerli forum üyeleri;
Hazırlamakta olduğum programda;

destek eğitim başlangıç
destek eğitim sure
destek eğitim bitişten 1 ay öncesi
destek eğitim bitiş

ve yine aynı şekilde
skr başlangıç
skr sure
skr bitiş 1 ay öncesi
skr bitiş şeklinde    frm_hepsi üzerinde alanlarım var..

hem destek eğitim başlangıç hem de skr başlangıç tarihlerini girip,ne kadar sure verilmişse(örnek 6 ay gibi) bunları giridğimde diğer tarihleri otomatik olarak sistem hesaplıyor..

Girilen ve hesaplanan bu tarihleri tbl_hepsi adlı tablomda ilgili alanlara da yazmasını istiyorum ama bir türlü yazdıramadım..Bu konuda sizden öneri ve yardım bekliyorum..

Saygılar

Not:Bölüm başkanı şifre: 1453
sayın mehami,

öncelikle,belirtmek gerekirse;
eğer formunuzun kaynağı sorgu ise ve bu sorguya göre sonuçlar forma yansıtılıyorsa bundan dolayı tablonuza dahil edemiyorsunuzdur.iki şekilde çözüm uygulanabilir.

1) INSERT INTO ya da INSERT...SELECT Sql komutlarını kullanarak da harici olarak tablonuza ekleyebilirsiniz.

2) formun kayıt kaynağını tablo yapıp,ilgili metin kutularına değerleri Dlookup komut kalıbını kullanarak sorgudan değerleri alabilirsiniz.bilginize.

son olarak,
uygulamanızı incelenebilmesine imkan sağlamanız adına 2007 kullanımına da uygun şekilde ya da 2002-2003 farklı kaydet şeklinde de konunuza dahil etmek ister misiniz.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
sayın mehami,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

örnekte;

1) hepsi adlı formun kaynağı hepsi adlı tablo olarak değiştirilmiştir.

2) destek_suresi ve skr_sure adlı metin kutularının Çıkıldığında Olay Yordamlarına ilgili kodlar yazılmıştır.

3) bir de,formun Geçerli Olduğunda Olay Yordamına da aynı kodlar dahil edilmiştir.

4) hepsi adlı sorgunuz geçersiz bırakılmıştır.isteğinize göre uygulamanızda başka işlemler için belki kullanılabilir diye.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sayın atoz112 hocam;

Çok çok tşk ederim allah razı olsun..istediğim olmuştur..Bu kısımla ilgili problem gözükmüyor..Lakin öğrenci doğum tarihi girildiğinde otomatik olarak yaşını yıl / ay / gün olarak ve de ay olarak hesaplanan alanlar gitmişImg-cray(

Bu kısımla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim??

Saygılar sunuyorum..
Değerli Atoz112 hocam;
Sizin yapmış olduğunuz örnekteki kodladı olduğu gibi kendi orijinal uygulamam üzerine ilgili yerlere yapıştırdım..
hepsi formunun kaynağını da hepsi tablosu olarak değiştirdim

Ancak resimlerdeki hatalar ile karşılaştım sebebi hakkında bir fikriniz ve çözümü hakkında bir öneriniz var mı??

Öneri ve yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum..

RESİM 1
[Resim: pRMQOL.png]

RESİM 2

[Resim: EVW1Zn.png]
İnceleyiniz
sayın mehami,

bu talebinize yöenlik olarak,öncelikle bir hususu belirtmekte fayda var kanısımdayım.

uygulamanızdaki tbl_hepsi tablonuzun içeriğinde bu bahsi geçen yaş hesaplamalarına dair 2 adet metin kutusunun tabloya dahil edilecek herhangi bir alan adı mevcut değil.bu nedenle,formda ilgili metin kutularında olmalarının da bir anlamı kalmıyor.

EK'te;
önce bu hususun giderilmesi adına,tablonuza iki adet yasi ve yassuresi adlı alanlar dahil edilmiştir.ardında da,ilgili kodlar oluşturularak,hepsi adlı formunuzdaki doğum tarihi bilgisini içeren metin kutusunun Çıkıldığında Olay Yordamına eklenmiştir.böylece,doğum tarihini seçip bir sonraki alana geçtiğinizde otomatikman ilgili metin kutularına bu iki hesaplama da yazılmış olacaktır.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sayfalar: 1 2