AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılır kutuya değer girince önceki girdiğim verileri siliyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar arkadaşlar kısa bir sorum olacaktı
açılır kutudan bir seçim yaptığımda girdiğim verileri siliyor acaba neden yapar
vakti olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim
sayın uslu,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak gerekli düzenlemeleri yapılarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
hocam yeni fatura diyerek bilgileri giriyorum ancak alt bölümden ödeme post cihazı ile yapılmıştır seçeneklerinden herhangi birine tıklayınca veriler kayboluyor ne yazıkki
sayın uslu,

bahsettiğiniz duruma yönelik olarak paylaşılmak istenen bilgi aşağıdaki gibidir.

FATURA adlı formunuzda yer alan FATURA EKLE adlı butonun içeriğinde

Kod:
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

kod ifadesi yer almakta.bu kod ile,aslında ilgili alt formda değil,yeni bir kayıt olarak tümünde geçerli olacak şekilde yeni bir kayıt açmaktasınız.bu butonu geçersiz kılarak etkisizleştiriniz.

yeni bir kayıt açma ile ilgili FATURA adlı formun üst kısmında YENİ FATURA ibareli buton ile
mesaj iletili yeni kayıt ekleme durumu zaten hali hazırda mevcut.

ayrıca,bu butona da ihtiyacınız yok.çünkü;FATURA_AYRINTILARI alt formu adlı alt formun içindeki
FATURA ALT FORMU adlı alt formda yeni kayıtları direkt üzerinde yeni kayıt açarak yazmakla da sağlayabilirsiniz.

en son olarak da,
kayıt giriş işlemleri bitince ilgili açılan kutudan istediğiniz değeri seçiniz ve ön izleme yaparak sonucu görebilirsiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,saygılar.
üstadım çok ilgilisin çok teşekkur ederim denedim buttonu kaldırdım ama yine seçim yapınca kaydı temizliyor
sayın uslu,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak düzenlenmiş hali ile hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sayfalar: 1 2