AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tabloya Göre Form ve Sorgu Oluşturma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşalr ekteki tablo Excel den alınmıştır ve 11000 civarında kayıt vardır. Tablo mahkeme kararları ile ilgili. artık çalışmamı Excel değil de Access de yapmayı düşünüyorum. bu kayıtların üzerine yeni gelen mahkeme kararlarını eklemeyi düşünüyorum. bu bilgiler ışığında günlük istatistik çıkarmam gerekiyor. her veri girişinde toplam kaç karar gelmiş,aynı ismin kaç kararı var,kaç erkek kaç kadın var. kısaca her alandaki bilgilerden kaçar tane var. bunula ilgili istatistik tutmak istiyorum. ne gibi bir tablo veya sorgu veya form yapılabilir. Tabloda aynı isimden 10 adet kararı bulunan kişiler de olabilir. Bu kişilerin kararlarının hepsini bulmak için ne yapmam gerekir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. saygılar sunarım.
sayın ozer1971,

2007 kullanan üyelerin de inceleyebilmelerine ya da katılımcı olabilmelerine imkan sağlamak için;

uygulamanızı,2002-2003 farklı kaydet şeklinde de oluşturup konunuza dahil etmek ister misiniz.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
TEŞEKKÜR EDERİM. ATOZZ 112 EKTEDİR.
sayın ozer1971,

2003 diye eklediğiniz uygulama açılmamaktadır.tekrar denemeniz yerinde olacaktır.

son olarak,
eğer 2002-2003 farklı kaydetmede bulunurken sorun yaşıyorsanız,aşağıda bağlantısı verilen konunun 4.mesajında yer alan işlemleri uygulamayı deneyebilirsiniz.bilginize.

otel otomasyonu

iyi çalışmalar,
saygılar.
sayın ozer1971,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.
bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Arkadaşlar iyi günler.

ekteki tabloda karar "bitiş tarihi" alanına "mahkeme karar tarihin"e "tedbir süresi"ndeki gün sayısı  eklenince "bitiş tarihini"ne hangi tarihte bitiyorsa o tarihi yazsın. Sonra "durumu" alanına da eğer" karar bitiş tarihi"ne  bugün tarihi gelmemiş ise "güncel" bugün tarihi gelmiş ise "sürebitti " yazılsın.

Form da ise  dosya no, tc, ad  soyaddan biri girilince bul butonuna tıklayınca alt forma o kişilerle ilgili kaç dosya varsa gelsin.
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Sayfalar: 1 2