AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel'deki Tabloyu Access'te oluşturmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

Devamlı olarak kullandığımız bir Excel tablosu var, ekte belirtmiş olduğum küçük bir örneğidir. Normalde veriler (180bin satır veri sayfası ve 53bin satır tablo sonucunda gelen veri) çoğaldıkça kullanımı ağırlaşıyor. 

Ne işe yarıyor;
B sütununa yeni bir barkod girdiğimizde, A sütununa bu ürünün hangi rafa gideceğini gösteriyor.

[Resim: HlGckxI.png]

Excel',n böyle durumlarda gücü bir yere kadar dayanıyor, çözüm olarak kullandığımız tabloyu access'e göre uyarlayabilir miyiz ? 

Ben örnek olarak bir Access şablonu oluşturdum. Excel'de yaptığım işlemi bu dosya üzerinden yapabilir miyiz ?

[Resim: MHVV8vW.png]

İyi çalışmalar

Bir tane veri giriş ekranı, bir tane de veri arama ekranı oluşturmaya çalışıyorum; Arama ekranı aşağıdaki gibi olsa harika olurdu;
[Resim: 141CxS5.png]
Merhaba istediklerin hepsi fazlasıyla olur tabii,ama sizde birşeyler yapın Img-grin
Hocam eklediğiniz dosyada arama yapmadı, bende tablo üzerinde biraz yenilik yaptım elimden geldiğince öğreneceğim

Bu dosya üzerinden kayıt ekleme ve kayıt arama konusunda yardımcı olur musunuz rica etsem
Konu cevaplanmış sorular bölümüne taşınmıştır. Konu başlığındaki sorudan farklı sorunuz varsa yeni konu açınız.