AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorgudan foruma bilgi işletme.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selam arkadaşlar, 2013 Acess var sorun buyüzden oluyor. biraydır uğraşıyorum 
uyarlayamadım sürekli 3061 kodu alıyorum birde siz bakarmısın. 

Private Sub FISNOBUL_Click()

Dim db As Database
Dim rs As Recordset

Set db = CurrentDb()

Set rs = db.OpenRecordset("Select * From [HURDA_GIRISLERI] Where İRSALİYENO = IRSALIYE ")

NETTARIH = rs.Fields("TARIH")
NETNETPLAKA = rs.Fields("PLAKA")

rs.Close
db.Close

End Sub
Eklediğiniz uygulama birçok referans hatası verdiğinden açılamamaktadır. Daha sade ve sadece sorunuzla ilgili çalışır durumda bir uygulama eklerseniz yardımcı olunabilir..
[attachment=22763] Peki. Access 2007 de çalıştığı için komple gösterdim. şimdi kısalttım. istediğim şöyle birşey;

Forum da Evrak numarasını yazdıkdan sonra butona bastığımda HURDA_GIRISLERI Sorgusundaki
TARIH, SAAT, FIRMA, PLAKA, HURDA CINSI, FIYAT, KG verilerini formdaki yerlerine getirmesi. 

Şimdiki Dosyadaki kısa şeklidir. Teşekkürler.
tüm Kitaplıklar açıkmış. en sade duruma getirdim dosya ektedir. yardımcı olabilirseniz sevinirim.[attachment=22774]
Private Sub FISNOBUL_Click()
Dim dbsNorthwind As DAO.Database
Dim rstProducts As DAO.Recordset
Dim strSQL As String
Dim msg

Set dbsNorthwind = CurrentDb

Set rstProducts = dbsNorthwind.OpenRecordset("Select * From HURDA_GIRISLERI Where IRS = NETIRSALIYE ")

NETTARIH = rstProducts.Fields("TARIH")
NETSAAT = rstProducts.Fields("SAAT")

End Sub

BUDA OLMADI Img-cray
İnceleyiniz.

ancak tabloda bulunan veriyi tekrar tabloya kaydetmek hatalı. 

Net2015 tablosuna otomatik sayı alanı ekle, hurda giriş tabmosuna bu veriyi aktar. Sayıları eşitleyip forma aktar. Veri tekrarı veritabanını şişirir.
İlişkilendirme konularnı incele.
Öncelikle emeğinize sağlık. Teşekkür ederim.
Tablo bulunan veriyi tekrar işleme konusu anlatabilmem biraz zor.
Kısaca özetlemek gerekirse Net2015 tablosu Excel bağlı tablo. bir program excele atıyor. ben oradan alıyorum. olmayan haneleri gerekli notları buforumda nolduruyorum.. anlatabildim galiba.

Şimdi istediğim bu şekilde idi. fakat bir ilave yapabilmek istiyorum.
Girdiğimiz irsaliye numarası bu formun tablosunda "Hurda_giris_eksper" kayıtlı ise "Bu fiş Kayıtlı" mesaj verip girişe müsade etmese.
Farklı sorunuz var ise yeni konu açmalısınız.

Site Kuralları