AccessTr.neT

Tam Versiyon: access üzerinden OutlookXP ile mail gönderme problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba,
Bende Access 2010 TR var. FormAA üzerinde "MAIL GONDER"  butonu oluşturdum. Olay kısmına da "VeritabanıNesnesiniEpostaylaGönder" adlı Access in entegre/hazır makrosunu tanımlıyorum. WindowsXP ve Outlook XP kurulu bilgisayarda FormAA yı çalıştırıp mail göndere tıklatınca hata veriyor.
FormAA nın Tool/Referans da yer alan Microsoft Outlook 10. Object Library başlığına tik atıyorum kaydediyorum. Access Run Time 10.0 ı çalıştırıyorum yine hata veriyor. Tekrar içine girip bakıyorum ki 10. değiştirmiş 14.0 veya 15.0 yapmış,
OutlookXP nin Access ile mail komutu desteği yok mu?

teşekkürler...
Örnek uygulamanızı ve hata resmini ekleyiniz
sayın ssdestek,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.
site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Merhaba
Henüz bir çözüm oluşmadı, araştırıyorum
sayın ssdestek,

bahsettiğiniz sorununuza yönelik olarak,sayın ozan bey’in de belirttikleri gibi

Alıntı:...Örnek uygulamanızı ve hata resmini ekleyiniz...

içeriğinde farazi gerçek dışı verileri barındıracak haldeki örnek uygulamanızı ve hatanın oluşma anını gösteren ekran görüntüsünü eklediğiniz takdirde,katılımcılar tarafından gerekli bilgi ya da örnek çalışma paylaşımlarında bulunulmasına imkan sağlamış olursunuz.bilginize.

İyi çalışmalar,saygılar.
(14/07/2015, 16:58)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın ssdestek,

bahsettiğiniz sorununuza yönelik olarak,sayın ozan bey’in de belirttikleri gibi

Alıntı:...Örnek uygulamanızı ve hata resmini ekleyiniz...

içeriğinde farazi gerçek dışı verileri barındıracak haldeki örnek uygulamanızı ve hatanın oluşma anını gösteren ekran görüntüsünü eklediğiniz takdirde,katılımcılar tarafından gerekli bilgi ya da örnek çalışma paylaşımlarında bulunulmasına imkan sağlamış olursunuz.bilginize.

İyi çalışmalar,saygılar.

Merhaba,
örnek formu ekledim. Mail Gönder butonuna tıklayınca OutlookXP  kurulu bilgisayarlarda hata veriyor, kilitleniyor ve kapanıyor. Ama diğer üst versiyon Outlook larda çalışıyor ve direk Outlook Mail gönderme ara yüzü çıkıyor. Access Referans kısmına Outlook için Office 10.0  ekliyorum yine hata veriyor.
not Access Runtime 2010 kullanıyorum.
Sayfalar: 1 2