AccessTr.neT

Tam Versiyon: İki tablodan sorgu oluşturma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
selam arkadaşlar iki tane tablom var bu iki tablodan sorgu oluşturdum sorguya bilgi güncellemesi yapamıyorum yapılabiliyormu
sayın İcra,

öncelikle,
Site Kuralları sayfasını ve içeriğinde barındırdığı hususları incelemenizi önermekle birlikte,
gerek içeriğinde farazi gerçek dışı verileri barındıracak halde örnek uygulamanızı eklemeniz ve gerekse de ayrıntılı bilgilerini de verecek şekilde ya da gerekirse ekran görüntüsü üzerinden anlatımlı olarak da dahil edebileceğiniz sorununuza dair hangi alanlarda nasıl bir güncellemeden bahsettiğinize yönelik tam ve net bilgi paylaşımında bulunmanız halinde,katılımcılar tarafından daha verimli bilgilendirmeler ya da örnek çalışmalar edinebilirsiniz.

son olarak,
konu yanlış kategoride açıldığı için;Test Alanı Kategorisi'nden çıkartılıp Access Soruları ve Cevapları Kategorisi içerisine taşınmıştır.bilginize.

iyi çalışmalar,saygılar.
örnek tablo ektedir iki tane tablom var bu iki tablodan ortak bir sorgu oluşturdum oluşturduğum sorguda bilgilerini değiştiremiyorum bu konuda yardımınıza ihtiyacım var
sayın icra,

konunuzun 2.mesajında yazılı hususları tekrar atıfta bulunmak sureti ile,
eklediğiniz örnek içerisindeki bilgilerin gerçek bilgiler olma ihtimali düşünülerek,örnek geçici olarak engellenmiştir.

lütfen,içeriğinde farazi bilgiler barındıracak ve 5-10 kayıt olacak şekilde yeniden düzenlemek sureti ile tekrar eklemeyi deneyiniz...bu durumun,sizin için ileride bir sorun olmaması ve kişilere ait özel bilgilerin yayınlanmaması adına yapıldığını da bilmeniz temennisi ile.

son olarak,
değiştirmekten bahsettiğiniz alanlar için,
hangi alanlar olduğunu ve nasıl bir değişime yönelik olması gerektiğini de ayrıntılı olarak yazınız lütfen.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
örnek tablo ektedir iki tane tablom var bu iki tablodan ortak bir sorgu oluşturdum oluşturduğum sorguda bilgilerini değiştiremiyorum bu konuda yadımınıza ihtiyacım var
her iki tabloyada foy alanı ekleyip ilişkilendirmişsiniz. Bu şekilde sorgu güncellenemez.

borçluya föy mü ekliyorsunuz, yoksa föye borçlu mu ekliyorsunuz anlayamadım.

borçluya föy ekliyorsanız, "2-Borçlu" isimli tablodaki "kimlik" alanının adını "borclu_no" olarak değiştir, tablodaki föy alanını kaldır.

"1-Föy" isimli tabloya veri türü sayı olan "borclu_no" adında alan ekle, 

"2-Borçlu" isimli tablodaki "borclu_no" alanı ile "1-Föy" tablosundaki "borclu_no" alanını ilişkilendir (bir-çok ilişkisi)

föye borçlu ekliyorsanız ekteki uygulamanızı düzenlenmiş halini inceleyiniz. 
borçlu tablosuna eklediğim foy_no alanına verileri foy tablosundaki verilere göre ekleme yaptım, siz veri girişi yaptığınız formu eklerseniz düzeltme yapabiliriz.

Ayrıca, tablo isimleri ve tablolardaki alan isimleri hatalı aşağıdaki bağlantıyı inceleyiniz. 
Yapılmaması gereken ölümcül hatalar
Sayfalar: 1 2