AccessTr.neT

Tam Versiyon: Veriye Göre Koşullu Biçimlendirme Nasıl Yapılır??
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Değerli forum üyeleri;
Sitemizden bulduğum ve kendimize göre uyarlamaya devam ettiğimiz öğrenci randevu programında takıldığım bir noktada sizden yardım ve önerilerinizi bekliyorum..

Yaptıklarım;
1-Tablo1 e test onay diye (evet/hayır) alan açtım.
2-form2 üzerinde öğrenci ismi karşısına bir çentik alanı açtım.
3-Öğrenci ismini ve bilgilerini girdikten sonra çentiki işaretliyorum ve randevuyu kayıt ediyorum..
4-Tablo1 i kontrol ettiğimde herşey normal,kayıt istediğim gibi gerçekleşiyor.

İstediğim Şey;
Randevu verirken hangi öğrenciye çentik attımsa o öğrencinin ismi form1 de randevulu öğrenciler arasında KIRMIZI RENK olarak gözüksün..
Böylelikle ilgili tarih geldiğinde ya da o tarihten önce biz anlayalım ki bu öğrenciye TEST YAPILACAK..

Yardım ve önerilerinizi bekliyor saygılar sunuyorum..
Konu halen günceldir,yardım ve önerilerinizi beklemekteyim..

Saygılar sunuyorum..

Form1 üzerinden randevu vermek için gün seçtikten sonra o gün üzerinde çift tıklama sonrası açılan form2 de öğrenci bilgilerini girip,TEST YAPILACAK onay kutusu işaretlenmişse,işaretli öğrenci form1 üzerinde ilgili gün içinde KIRMIZI RENKLE YAZILSIN İSTİYORUZ..

BUNU RESİMLEDE ANLATMANIN KONUYU ANLAMA AÇISINDAN FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM..

[Resim: do.php?img=4935]
Konu güncel,çözüm arayışımız devam ediyor.
Saygılar.
Konu güncel..
Konu güncel,lütfen birisi yardımcı olabilir mi?
Konunuzla ilgili dediğiniz işlem liste kutusunda biraz zahmetle yapılabilmekte. Bunun ile ilgili bir örneği yarın göndereyim. Alt form şeklinde olsa formların tabloları ile bağlantıda kontrol edilip çeltikli yani -1 değeri taşıyor ise satır boyanabilir.
İlginize tşk ediyorum özgüryasin hocam:
Açıkçası bu programı ben yapmadım,Alt form haline nasıl getiririz düzeni bozmadan açıkçası bunu benim yapmam zor görünüyor..
Programı sitemizden bulmuştum,ben sadece görev yaptığım kurum için uyarladım ve uyarlamaya devam ediyorum bir iki husus kaldı,bunu da sitemizde konu açarak sordum zaten..

Bu hususlar
1) TEST YAPILACAK ÖĞRENCİLERİ FORM1 (ana ekranda) ekranında KIRMIZI İLE GÖRMEK..
Bu bizim işimizi kolaylaştıracak,test yapılacak öğrencileri görmek adına..

2)İki tarih arasındaki randevuları mümkünse ÖĞRENCİ TANILARINA GÖRE eğer bu mümkün değilse,
Her uzmanın eşit sayıda öğrenci değerlendirmesi şartıyla,her randevunun karşısına OTOMATİK OLARAK UZMAN YERLEŞTİRMESİ YAPILMASI..

Bu iki hususuda hallettik mi program bizim elimiz ayağımız olacak demektir..

Yardım ve önerilerinizi bekliyor saygılar sunuyorum..
Sayfalar: 1 2