AccessTr.neT

Tam Versiyon: Liste Kutusuna Tıklandığında Verinin Gelmemesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
İyi Akşamlar;

Sn.Ozanakkaya'nın Polsoft örneğinden aldığım personelbilgi formunda liste0 da tıklama veya g.sonrasında veri formda gözükmüyor.

PersoenlNo ve sirano alanları ile denedim bir turlü olmadı..Kontrollerimde her şey normal !

Form açarken, bir iki hata verebilir..Tasarım için ise, sol altta sağ klik yapılabilir.
Cepten bağlandığım için örneğe bakamadım. İlişkili form tablo örneği ise. Liste kutusunun sorgu ölçütüne benzersiz alan ilk sıraya alınıp
Me.verigelecekmetinkutusu = me.listekutusu.column (0)
Yazılınca ilişkili olduğundan hepsini getirir.

Form ve tablo ilişkisiz ise

Me.verigelecekmetinkutusu1=me.listekutusu.column (0)
Me.verigelecekmetinkutusu2=ne.listekutusu.column (1)

Şeklinde tüm alanlar tekrar edilerek getirikebilir.

Ayrıca ado ike aranız iyi ise dşrejt ado kodları ilede veya dao kodları ilede veri çekilebilir.
Ek olarak Sql sorgusu ilede yapılabilir. Genelde Column kod dizilimi kullanılır basit olmasından ötürü
Olay liste kutusuna tıklanma veya çift tıklanmaya yazılmalı.
Satır kaynağını ve yordam böyle düzenlendi..column(0) sno olarak alındı.Ama buraya değer atayamazsınız diye ileti alıyorum.

Private Sub Liste0_Click()
Me.sno = Me.Liste0.Column(0)
End Sub

SELECT tbl_personel.sno, tbl_personel.personelno, [adi] & " " & [soyadi] AS [ADI SOYADI], tbl_personel.sicili, tbl_personel.rutbesi, tbl_personel.tckimlikno FROM tbl_personel WHERE ((([adi] & " " & [soyadi]) Like "*" & Forms!frm_personelbilgiformu!Metin110 & "*")) Or (((tbl_personel.sicili) Like "*" & Forms!frm_personelbilgiformu!Metin110 & "*")) Or (((tbl_personel.tckimlikno) Like "*" & Forms!frm_personelbilgiformu!Metin110 & "*")) ORDER BY tbl_personel.personelno;
Veri atamamasının tek nedeni
Bir veya birkaç metin kutunuzun denetim kaynağında İşlem yaptırıyor olmanızdan kaynaklanıyor. Örneğin
Me.metin0=me.metin1+me.metin2
Gibi ifadelerin form üzerinde metin kutusunda işlem yapması. Bunu Vba kodlarında bir önceki alanın güncelleme sonrasına yazıp formda metin kutusu alanın içinin boş bırakılması ile çözebilirsiniz.
Private Sub Liste0_Click()
Me.personelno = Me.Liste0.Column(1)
Me.adi = Me.Liste0.Column(2)
Me.soyadi = Me.Liste0.Column(3)
Me.sicili = Me.Liste0.Column(4)
Me.rutbesi = Me.Liste0.Column(5)
End Sub

Birkaç alanı böyle yazarak getirdim. Benzersiz alanları ilişkisiz yaptım.

Tşk Sn.ozguryasin
Sayfalar: 1 2 3