AccessTr.neT

Tam Versiyon: Webdeki bir resmi formda göstermek ?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Herkese merhaba,

Yeni üye gibi gözükebilirim ancak uzun zamandır siteyi takip etmekteyim. Mükemmel paylaşımlarınız ile ileri düzeyde kodlama yapabilecek dereceye geldim sayılır Img-grin Ancak bir yerde takıldım ve üstadlardan yardım talep etmek istedim.

Sorunum webdeki *.jpg, *.gif, *.bmp, vs. resim türlerinden herhangi bir resim linkini hiç bir dosyaya yada tabloya kayıt etmeden formda görüntülemek istiyorum. Bir türlü başaramadım, acaba yardım edebilecek olan usta arkadaşlarımız var mı ?
Aslında bir kod buldum;

picturebox1.imagelocation="http://www.image.com/herhangibirurl.jpg"

ancak bu kodun Vba referansı nedir onu bulamadım. çünkü imagelocation kısmını kod olarak göremiyor.. Sanırım referanslarla alakalı...
Yardım edecek kimse yok mu ?
Ekteki örnek uygulamaya iki adet form ekledim,
form1, resmi webbrowsera aktarır,
form2, resmi resim denetimine aktarır.
merhaba ozanakkaya,

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Örneğinizi inceledim ancak 64 bit için kullanılamamaktadır iletisi alıyorum Aşağıda ekran uyarını resim olarak gönderiyorum. 

[Resim: do.php?img=4963]
Sayın bordoblue,

Bahsettiğiniz hata iletisi ile ilgili çözüm önerisi olarak;

Private Declare Function

İfadesi yerine

Private Declare PtrSafe Function

şeklinde kullanınız.

32bit ortamında hazırlanan bir uygulama,64bit ortamında declare sorunları yaşayabilir modül kullanımlarında.bu da hataya yol açar sonuçta.

bu durumlar için,PtrSafe ifadesinin de yazılması gerekmektedir,aşağıdaki linkte de bahsi geçtiği üzere.

Kod:
#if VBA7 then
Declare PtrSafe Sub MessageBeep Lib "User32" (ByVal N AS Long)
#else
Declare Sub MessageBeep Lib "User32" (ByVal N AS Long)
#end if

...gibi bir kodlama ile sorun çözümü söz konusu olabilir.daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki microsoft sayfasından inceleyebilirsiniz.

32bit 64bit çözüm anlatımı

ya da,site içerisinde arama sayfasında "ptrsafe" veya "32 bit" ya da "64 bit" ifadelerini yazmak sureti ile edineceğiniz çeşitli konulardaki bilgileri inceleyebilirsiniz.bilginize...iyi çalışmalar.saygılar.
Sayfalar: 1 2