AccessTr.neT

Tam Versiyon: Boş Alan
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaşlar ekteki çalışma için sizlerin yardımlarınızı istiyorum. Çalışmada formumdaki 1. Telefon alanında veri varsa 2. Telefon ve 3. Telefon daki verilere gerek kalmayıp formumun Telefon alanında sadece 1. Telefon Numarası olsun. Eğer 1. Telefon alanında veri yok 2. Telefon alanında varsa 3. Telefon daki verilere gerek kalmayıp formumun Telefon alanında sadece 2. Telefon Numarası olsun Eğer 1. Telefon ve 2. Telefon alanında veri yok 3. Telefon alanında varsa formumun Telefon alanında sadece 3. Telefon Numarası olsun. Eğer alanlarda hiç veri yoksa sabit bir telefon numarası olsun. Katkısı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum
Aşağıdaki kodu teller metin kutusunun denetim kaynağına yazınız

=IIf(Not IsNull([tel1]);[tel1];IIf(Not IsNull([tel2]);[tel2];IIf(Not IsNull([tel3]);[tel3])))
Sayın Ozan Akkaya ilginiz cevabınız ve cevap hızınız için teşekkürler
Bu kodu çalışmaya eklediğimde sorunsuz çalıştı ancak hepsi boşsa sabit bir sayı "505" gibi yazılabilir mi şimdiden Teşekkür ederim
Sayın hakanuss,

Bahsettiğiniz talebiniz için;
Sayın ozan bey’in yazdıkları kod ifadesini,aşağıdaki ile değiştirmeniz yeterlidir.bilginize.

Kod:
=IIf(Not IsNull([tel1]);[tel1];IIf(Not IsNull([tel2]);[tel2];IIf(Not IsNull([tel3]);[tel3];"505")))

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
ozanakkaya, atoz112 Arkadaşlar Allah razı olsun. Olay budur herkese teşekkürler