AccessTr.neT

Tam Versiyon: access formunda word açmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,
Access 2010 tr kullanıyorum, oluşturduğum FormWord üzerinde bir buton (" Word belgelerini ard arda AÇ" ) yerleştirdim. bu butona basınca bilgisayarımın masa üstünde önce belgeAA.doc u açıp simge durumuna getirsin ve ardında da BelgeBB.doc u açıp tam ekran yapsın istiyorum. Bunu araştırdım benzer uygulama bulamadım, Accessin kendi entegre komutlarını (makrolarını) kullanmak istedim ama bu komutlar ya Fom Aç, yada Sorgu aç için kullanılıyor, bunların dışında başka bir belgeyi açamıyor. Köprü fonksiyonunu denedim, o da tek bir belgeyi açabiliyor, yani ard arda iki belgeyi köprü komutu ile yapamadım,
Olabiliyorsa Accessin entegre makrolarını veya köprü komutunu kullanarak bu işlemi yapmak istiyorum eğer bunlarla olmiyorsa kodla nasıl yapabilirim?
Teşekkürler,
Saygılarımla.
sayın ssdestek,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
anlatımınızdan sadece iki adet word dosyası ile ilgili bir işlem olacağı var sayılmak sureti ile
bir cevap olması adına,ilk akla gelebilecek hali ile (elbette ki,daha verimli bir kullanım önerileri de olacaktır);

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilginize.

NOT-1:
böyle bir uygulama öncesinde,
kod sayfasını açınız ve TOOLS-REFERENCES penceresinde Microsoft Word xx.x Object Library referansını işaretleyiniz ve kaydediniz.

NOT-2:
dosyaların yol durumlarını,siz;masaüstünü göstererek düzenleyebilirsiniz.

iyi çalışmalar,
saygılar.
(23/07/2015, 18:43)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın ssdestek,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
anlatımınızdan sadece iki adet word dosyası ile ilgili bir işlem olacağı var sayılmak sureti ile
bir cevap olması adına,ilk akla gelebilecek hali ile (elbette ki,daha verimli bir kullanım önerileri de olacaktır);

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilginize.

NOT-1:
böyle bir uygulama öncesinde,
kod sayfasını açınız ve TOOLS-REFERENCES penceresinde Microsoft Word xx.x Object Library referansını işaretleyiniz ve kaydediniz.

NOT-2:
dosyaların yol durumlarını,siz;masaüstünü göstererek düzenleyebilirsiniz.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Teşekkür ederim, verdiğiniz bilgiler işimi çözdü. Peki belgeBB.docx açtıktan sonra ardından kapatmak istediğimde nasıl bir komut yazabilirim?
Sayın ssdestek,

Alıntı:...belgeBB.docx açtıktan sonra ardından kapatmak istediğimde...

ifadeniz ile kast ettiğiniz;
BelgeBB.docx adlı word dosyasının,açıldıktan bir süre sonra otomatikman kapatılmasını sağlamak ise,

EK'te;bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT:
Örnek uygulamadaki kod sayfasında yer alan
Kod:
PauseApp 3

kod satırı,bekleme süresi için kullanılmıştır ve 3 saniye sonrasında ilgili dosyanın kendiliğinden kapatılmasına yöneliktir.dolayısı ile,form üzerindeki butonu çalıştırdıktan ve dosyaların yüklenmesini sağladıktan sonra lütfen 3 saniye bekleyiniz ki,işlemi görebilesiniz.3 yazılı olan değeri,istediğiniz süre için değiştirebilirsiniz. bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Teşekkür ederim, verdiğiniz bilgiler yeterli oldu ve problemimi çözdü. bu kaydı kapatabiliriz,
Saygılarımla...