AccessTr.neT

Tam Versiyon: metin kutusuna stun ve satırdan yazdırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
MERHABA

resmin üstünde ayrı ayrı metin kutuları yapıp, bunlara sütun ve satırdan bilgi çekmek istiyorum.

=[KIRALAMA_FIATI]=([ID]=50)

DENETİM KAYNAĞINA ID si 50 olan bi metin kutusu , ikinci metin kutusuna ID si 60 olan mesela
 nasıl bişey yazmam gerekiyor. yani filtreleme yapması gerekiyor

EK DOSYAYA BAKIP YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
sayın cagatay1234,

Alıntı:accessde cok yeniyim

ifadeniz dolayısı ile,bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
katılımcılar tarafından bilgi paylaşımları belki bir ihtimal mesaj artımına yol açabilir düşüncesi ile,
Site Kuralları sayfasından yazılı hususları da tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,lütfen örnek uygulamanızı içeriğinde farazi gerçek dışı veriler olacak şekilde ekleyiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,saygılar.
HOCAM METİN KUTUSU+VERİ+METİN KAYNAĞINDA, FİLTREMEYİ NASIL YAPABİLİRİM.
=[....]=([ID]=50)
STÜN ID,Sİ 50 OLAN Bİ SATIRI NASIL YAZMAM GEREKİYO,İKİNCİ METİN KUTUSUNDADA ID.Sİ 60 OLAN Bİ SATIRI YAZDIRMAK İSTİYORUM. METİN KAYNAĞINDA NASIL Bİ İLEM YAPMAM GEREKİYOR
Sayın cagatay1234,

Öncelikle bir hususu belirtmekte fayda var kanısındayım.

Konunuzdaki taleplerinizde hem karmaşık hem de uygulamanız içeriğinde nesneler ile bağlantısı olmayan ifadeleri barındıran bir anlatım söz konusu.dolayısı ile de,talepler için nasıl bir çözüm önerilebilir düşüncesinde kararsızlığa yol açmakta.bu nedenle,taleplerinizi tekrar gözden geçirip tam ve net bir açıklamada bulunmak sureti ile daha çözüme zemin hazırlayacak şekilde izah etmeniz yerinde olacaktır.

Yukarıdaki durumlara neden olan durumlar şunlardır:

1)       

Alıntı:resmin üstünde ayrı ayrı metin kutuları yapıp, bunlara sütun ve satırdan bilgi çekmek istiyorum.

ifadeniz için;bahsi geçen resim içeren herhangi bir form nesnesi veya rapor üzeri denetim söz konusu değil?

2)       

Alıntı:DENETİM KAYNAĞINA ID si 50 olan bi metin kutusu , ikinci metin kutusuna ID si 60 olan mesela
 nasıl bişey yazmam gerekiyor.

ifadeniz için;yine burada kast edilen metin kutuları,rapordakiler mi?

Son olarak,
Yukarıda da değinildiği gibi,tam olarak nasıl bir sonuç elde etmek istediğinizi beyan ederseniz,katılımcılar tarafından daha verimli çözüm önerileri yapılabilir.belki daha pratik önerilerde de bulunulabilir.bilginize.

İyi çalışmalar,saygılar.
Bu dediklerini bir formda yapacağini düşünelim ve diyelim sen araba kiralayacaksin ve mercedes seçince metin kutusuna mercedesin fiati gelsin istiyorsun bunun için öncelikle mercedesi seçecek bir seçme denetimin olacak bu denetimde verileri arabalar tablosundan alsin seçme denetimini iki stunlu yaparsin birinci stun markalari ikinci stun fiatlari gösterir ikinci stunu gizlersin secme kutusunun değisitiginde koduna metinkutum.value=secmekutum.stunu(2) dersin olur biter veya direkt olarak metin kutusunun veri denetimine =dlookup(arabafiati,arabalar,id=secmekutusu) buda is gorur ancak sunu unutma ben her zaman kodları eksik yazarim sen eksiklerini tamamlarsin örneğin Dlookup orneginde tirnaklar ve bazi işaretler eksik neden çünku sitede bu sorunun binlerce çeşit cevabi var
Konu;

gerek paylaşılan bilgiler neticesinde çözüme kavuşturuldu düşüncesi ile ve gerekse de
konu sahibinin zaman zarfında ayrıntılı geri dönüş bildirimleri olmaması nedeni ile,
Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınmıştır.

bilginize.