AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access Bağıntılı Alt Form Tasarım Modunda Gözükmüyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar,

Access ile uğraşmaya yeni başladım, ilişkili tablolardan otomatik olarak bir form oluşturdum. Form görünümünde herhangi bir problem olmamasına rağmen, tasarım görünümüne geçtiğimde alt form silik hale geliyor. Screenshot ekledim, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kolay gelsin.

[Resim: do.php?img=5000]
[Resim: do.php?img=5001]

Üzerinde çalıştığım örneği ekledim.[attachment=23169]
sayın Mete,

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,
lütfen örnek uygulamanızı eklemeyi ihmal etmeyiniz.bilginize.

ayrıca,
örnek uygulamanızı,2007 olarak incelemeye de imkan sağlayacak şekilde konunuza dahil de edebilirsiniz.

son olarak,
eğer herhangi bir hata sorunu söz konusu değilse,ana formu kapatıp tekrar tasarım olarak açtığınızda bir ihtimal düzelebilir.fakat,eğer alt formun kayıt kaynağında bir sorun söz konusu ise,incelemek gerekmektedir.

iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın atoz112 merhaba,

Biraz acemilik oluyor kusura bakmayın, ilk mesaja üzerinde çalıştığım örneği ekledim.

Formu kapatıp açmak çözüm olmadı.
sayın Mete,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Teşekkürler sayın atoz112,

Otomatik form oluşturmada bu sorundan kurtulmanın yolu yok sanırım.

İki ayrı formu birleştirerek yapacağım bende.
Sayın Mete,

27/07/2015 tarihli düne dair konunuzda 4.mesajdan sonrasında imkan bulamadığımdan dolayı sorunun nedenini yazma fırsatı bulamamıştım.gecikmeli olarak,şu an itibarı ile yazmaktayım.bu gecikmeden dolayı da özür dilerim.

Bahsettiğiniz sorunun nedeni;

Alt20 adlı alt formunuzun ÖZELLİKLER-VERİ sekmesindeki KAYNAK NESNE satırında tablo adı yerine Alt20 adı ile oluşturulmuş fakat sonradan silinmiş olan alt forma ihtiyaç duyduğu içindir.çünkü;bir form içerisinde bir alt form oluşturulduktan sonra,tasarım sayfasının sol tarafında yer alan nesneleri gösteren listede,hemen akabinde bu oluşturulan alt form belirir.ancak,bu silinmeden dolayı da bulmadığı için,bahsi geçen hata görselini vermektedir.değerleri göstermesinin nedeni de,tablo bağlantısından kaynaklıdır.

Yapılması gereken;

Silinmiş olan bu Alt20 adlı alt formun önceki hali ile oluşturulması ve oluşturulan bu alt formun,ana formdaki mevcut olan alt formun KAYIT KAYNAĞI üzerinde aynı adı ile gösterilmesi.ya da,ana form üzerindeki mevcut alt formun iptal edilerek yeniden oluşturulması gerekmektedir.bilginize.

iyi çalışmalar,saygılar.
Sayfalar: 1 2