AccessTr.neT

Tam Versiyon: Metin kutularının Yenilenmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar
Geliştirmekte olduğum çalışmamdaki satış formunda satış gerçekleştirip faiz hesapla dedikten sonra;
yeni satış dediğimde gecikme gün sayıları formda kalıyor.

yada ödenen yeni değer girdiğimde kalan tutar hanesinde tutar kalıyor yenilemiyor.

araştırdım  requery yada DoCmd.Requery ile çözümlenir yorumu yapılmış ancak yapamadım doğru kullanmamışta olabilirim.

Satış formunda herhangi bir değişiklik yaptığımda yada yeni satış dediğimde metin kutularımın hepsinin yenilenmesini istiyorum. bu sorum saçma oldu sizin için biraz belki ama. Öğrenme aşamasındayım ve kısa sürede acceste ve vb de ciddi yol katettim katkılarınız için tekrar tekrar teşekkürler accesstr.

İlgili çalışmam ekte
Gecikme Gün kısmındaki 24 metin kutusunun (427,430,......,474) im özelliğine 1 yaz,

Yeni Satış butonunun tıklandığığında olayındaki Katıştırılmış Makro'yu sil, yerine olay yordamı olarak aşağıdaki kodu ekle.

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

For Each Kutu In Me
With Kutu
If .Tag = 1 Then
.Value = ""
End If
End With
Next

End Sub

Alıntı:yada ödenen yeni değer girdiğimde kalan tutar hanesinde tutar kalıyor yenilemiyor.

hesaplanan alanların tabloya kaydedilmesi yanlış, hesaplamaları sorgu ile forma yansıtabilirsin, ancak yinede hesaplansın istiyorsan,
1. satır için, metin281'in güncelleştirme sonrasında olayına aşağıdaki kodu ekle

Me.Metin293 = Me.Metin125 - Me.Metin281

Diğer metin kutuları içinde benzeri kod eklemelisin.
Ozan hocam teşekkürler istediğim sonuçları kusursuz almayı başardım emeğinize sağlık