AccessTr.neT

Tam Versiyon: grafik raporunda 2.sayfa
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhaba

sizin yardımlarınız ile oluşturduğum sorgu ve grafik raporlama çalışmasında yardıma ihtiyacım var

rapor1 form sayfası açılırken çok yavaş açılıyor nedeni tarih aralığı verdiğimiz kısımda ilk ve son tarih otomatik geldiği için  grafik oluşturmaya çalışıyor tarih belirli aralıkta kalsa sanırım daha hızlı açılacak onu nasıl yapacağımı bulamadım

birde  rapor sayfasında

tarih aralığını belirttiğimizde 10 saat aralık seçiyorum grafik ekranında 3-4 saat aralığı çıkarıyor

sayfayı uzatırsam grafik uzuyor ama rapor çıktısı almak istediğimde tek sayfada kalıyor yani grafiğin geri kalanı 2. 3. sayfada devam etse yine işimi görecek çözemedim bir türlü ne yapabilirim ??
Veri sayısı fazla olduğu için grafik sapıtıyor.

Tarih alanındaki veride saniyeyi kaldırma durumunuz var mı?
saniyeler önemli 5 saniyede aralıkta veri değişiyor çünkü onu görebilmemiz gerekiyor

4-5 saat aralığını gösteriyor rapor olarak fakat 6-7 saatlik raporda 2.sayfaya atmıyor raporu devam etmiyor yani parti numarası değişikliğini sayfalara bölüyor ama grafiği sayfalara bölmüyor
1. sorunuz için

yeni sorgu oluşturun, Sql koduna 

SELECT TOP 20 LocalCol FROM Sayfa1 WHERE (((LocalCol) Is Not Null)) ORDER BY LocalCol;

yazıp "srg_aciliriki" adında kaydedin,

formun açıldığında olayındaki 

Me.acl_zaman2 = DMax("LocalCol", "Sayfa1")

şeklindeki kodu aşağıdaki ile değiştirin.

Me.acl_zaman2 = DMax("LocalCol", "srg_aciliriki")

böylelikle 1. açılan kutuda tablodaki ilk kayıt, 2. açılan kutuda da tablodaki 20 kaydı gösterir, yükleme süresi azalır.

2. sorunuz için,

grafikte en fazla kaç tarihe kadar limitimiz var,  bu sayıya göre verileri bölüp farklı grafiklere aktarma yapabiliriz veya farklı bir çözüm bulmaya çalışırız.

Çünkü veri sayısı fazla olduğu için sıkıntı oluyor.

Ayrıca 2. sorunuz ile ilgili yeni konu açarsanız daha doğru olacak.
dediğinizi yaptım form ilk 20 kaydı gösterip hemen açılıyor çok teşekkür ederim
diğer soru için konu açıyorum bu konuyu kapatabiliriz teşekkürler