AccessTr.neT

Tam Versiyon: Müşteriden yapılan tahsilatın Kasaya aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Sayın hocalarım,
Malumunuz olduğu üzere hala Çiftlk İşletme projesi üzerinde çalışmaktayım,
Tabiki program üzerinde ekzersiz yaptıkça haliyle yanlışlar ve eksikler ortaya çıkıyor.
-Şimdi benin sorunum şu,
-Daha öncesinde ürün çıkış formundan çıkış yapıldığında direkt olarak Kasaya aktarıyordum,
-Ozan hocamın bu hususta  sınırsız yardımlarını  gördüm buradan bir kez daha kendisine  teşekkür ediyorum
-Önceki sorunun tekrarı gibi olacak ama Hocamızın yaptığı uygulamayı bir türlü Müştericari de  yapamadım.
- MüşteriCari formundan Kasaya aktarma işleminde yardımlarınıza ihtiyacım var
Saygılarımla.,
- Altforma eklenen veriler hangi tabloya kaydediliyor. tbl_URUNCIKIS tablosu mu? tbl_MUSTERICARİ tablosu mu?

- Alt forma ürün adı alanına veriyi nasıl giriyorsunuz?
Sayın Ozan Hocam,
-tbl_Müştericari'ye eklenmesi gerekiyor.
- Müştericar_1 formun Kayıt kaynağına girdiğim sorgu aracılığıyla Ürüncıkış bilgilerini aktarıyorum hocam.
-Açıkcası bulabildiğim yol bu şekilde,sizin bir öneriniz varsa ona görede bir düzenleme yapılabilir.
Saygılarımla.
Not:Hocam Özel Üyeliğimi tekrarlamak istiyorum,ancak Özel Üyelik ücretimi Ayın 1 de yatırabilirim.
Sn. fascioğlu , alt forma girdiğiniz veriler mustericari tablosuna kaydediliyor ancak, alt forma ürün adı ve urun cinsi verilerini nasıl kaydettiğinizi anlayamadım. Burada açılan kutu olmalı,

Ayrıca, dediğiniz gibi sorgu oluşturmuşsunuz, yazılan verilerin yarısı mustericari tablosuna, yarısı urun çıkış tablosuna kaydediliyor.

Veriler hangi tabloya kaydedilecek.
Sayın Ozan Hocam,
-Dediğiniz gibi bocaladığım noktada sizin değindiğiniz nokta,
-Muştericari tablosuna kaydetmesi gerekiyor.
Saygılarımla.
Sayın Ozan Hocam,
-Msj.dan sonra yaptığım çalıişmayla Müstericari tablosuna değilde Uruncıkış tablosuna kayıt yapması daha mantıklı geldi,bu yönde yaptığım çalışma ekte.
-Ancak Ürün adı Ürüncıkış tablosuna gelmiyor,Ürüncıkış formundaki açılan kutuyu Urunıd yerine Urunad olarak değiştirdiğmde geliyor,ama bu seferde Ürünstok hata veriyor.
-Ürünadının Ürüncıkış tablosuna gelmemesinin bir sakıncası varmı hocam.
-Son şekliyle Müştericari formundan yapılan ödemelerin Kasaya aktarılması ile sanırım bu sorun çözülecek gibi,takdir sizin.
Saygılarımla.
Sayfalar: 1 2 3