AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılan Kutudaki seçime göre işlem yapmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Sayın Hocalarım,

Düzenlemeye çalıştığım PERSONEL programında;
Durumu diye düzenlediğim AçılanKutu daki Çalışıyor veya Çalışmıyor seçime göre,
-Ayrılış Tarihi,Çalıştığı Gün ve Ayrılma nedeni alanlarını,
Çalışıyor ise gizle,Çalışmıyor ise göster ve yine bu eylemle birlikte çalıştığı süreyi gün,ay yıl şeklinde hesaplama işlemini,
-Eğer kişi çalışmıyor ilişiğini kesmiş  ve ileride tekrar işe geri dönme, veya vs. sebepten dolayı bu kişinin kayıtlarını ve mevcut formu saklamak için formu (Örnek:pasifize veya  ne şekilde muhafaza edebiliriz.
Saygılarımla.
İyi çalışmalar.

Sayın Hocalarım
1.mesajımda sorduğum soru içindeki "bu eylemle birlikte çalıştığı süreyi gün,ay yıl şeklinde hesaplama "konusundaki soruyu ozan hacamın örneğinden faydalanarak çözdüm ancak burada tereddüt ettiğim konu ayrılış tarihi girildikten sonra hesaplama işlemi duracakmı,Yok durmayacaksa olmadı.Çünkü otomatik tarih devam ediyor ve hergün üzerine ekliyor.Bu husuda beni aydınlatır iseniz memnun olurum.
Saygılarımla.
İyi çalışmalar.
Sayın Hocalarım,
2.mesajımda belirttiğim gibi ayrılış tarihi girildiği halde çalıştığı süreye gün ekliyor.
Çalışan için iyi,ama ayrılan için kötü,
Burada olması gereken ayrıldığı tarih girildiğinde gün ay yıl hesaplamasını dondurması gerekiyor.
Formda:bastar-aytar=calgun şeklinde olmalı oysa hesaplamayı Otomatşk tarihten Date() den alıyor
bunu nasıl değiştirebilirim
=IIf(IsNull([bastar]);"";Nz(Diff2Dates("dmy";[bastar];Date();Doğru)))
Saygılarımla
İyi çalışmalar.
sayın fascioglu, eklediğniz kodda görüldüğü üzere Date() kodu eklemişsiniz. Bu kod güncel tarihi yazar.

siz koda [bastar] yazdığınıza göre fark almak için Date() yerine bitiş tarihi veya ayrılış tarihini içeren metin kutusunu yazacaksınız.

Üst mesajınızda "Formda:bastar-aytar=calgun şeklinde olmalı oysa hesaplamayı Otomatşk tarihten Date() den alıyor bunu nasıl değiştirebilirim" yazmışsınız. ve koda da Date() eklemişsiniz.

bastar-aytar olacaksa koda da [bastar];Date() yerine [bastar];[aytar] yazacaksınız.

Koda bakınca belli olmuyor mu?
Sayın Ozan hocam,
dediğinizi de daha önceden denedim ama bir yerde bir hata var ama nedir bilmiyorum.
Uyguladığım Kod:=IIf(IsNull([bastar]);"";Nz(Diff2Dates("dmy";[bastar];aytar();Doğru)))
#Ad? bu hatayı veriyor.
Saygılarımla.
İyi çalışmalar.
Sn. fascioglu
aytar() diye bir işlev accesste yok.
metin kutunuzun adı aytar ise koda [aytar] yazacaksınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5