AccessTr.neT

Tam Versiyon: VB kod
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
herkese merhaba;
hazırlamış olduğum çalışmamda önceden kullandığım karıştırılmış makrolar siz değerli hocalarımızın bana yapmış olduğu tavsiyeler üzerine vb kod olarak değiştirmeye başladım ancak daha çok yeni olduğum için kod işinde sıkıntı yaşadığım bir nokta var. Aslında tam sıkıntı sayılmaz görüntü açısından diyelim  Img-grin

yapmak istediğim işlem açılış formunda "ESC" tuşuna bastığında programı kapatması ve mesaj kutusunda "EVET" ve "HAYIR" olarak seçenek çıkması ve critical simgesi yani çarpı göstermesi

öncelikle yazdığım kod şu şekilde;
Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
'ESC TUŞU İLE,FORM KAPATMA İÇİN
If (KeyCode = vbKeyEscape) Then
If MsgBox("STS ile çalışmanız sona erecektir." & Chr(13) & "Onaylıyor musunuz?", vbOKCancel) = vbOK Then DoCmd.Quit
End If
End Sub
"Fonksiyon tuşlarını nasıl kullanacağım konusunda bana çok yardımı olan sayın atoz112 çok teşekkür ederim"

işlemi yaptığımda mesaj kutusu şu şekilde görünüyor;
[Resim: do.php?img=5053]

karıştırılmış makro ile hazırladığım mesaj kutusuda şu şekilde;
[Resim: do.php?img=5054]

vb kodla hazırladığım mesaj kutusu sanki ms Access 2003 e ait gibi Img-grin bunun görünümünü nasıl daha şık hale getire bilirim."bundan kastım ilk resimdeki gibi"
kodda  da kıritik simgesi ve "evet" "hayır" seçenekleri için nereyi düzenlemem gerekiyor ?? yardımcı olursanız çok sevinirim
şimdiden teşekkürler iyi forumlar

#bi de kod ile hazırladığım mesaj kutusunun üstünde pencereyi kapat düğmesi aktif bunu nasıl iptal edebilirim ?
Sayın ustaoglu,

Bahsettiğiniz taleplerinize yönelik olarak aşağıdaki bilgilendirmelerin yapılması uygun görülmüştür.

1) Uyarı mesajlarında EVET/HAYIR buton tanımlamalarının yer almasını istiyorsanız, vbOKCancel ifadesinin yerine vbYesNo ifadesi ile değiştirmelisiniz.

2) Uyarı mesajlarında Simge gösterilmesini istiyorsanız,

"Onaylıyor musunuz?", vbOKCancel

İfadesi yerine

"Onaylıyor musunuz?", vbCritical,vbYesNo

şeklinde tanımlamalısınız.dolayısı ile de yazılması gerekli mesaj uyarı satırı şu şekilde olmalı:

Kod:
If MsgBox("STS ile çalışmanız sona erecektir." & Chr(13) & "Onaylıyor musunuz?", vbCritical,vbYesNo= vbYes Then DoCmd.Quit

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
(29/08/2015, 13:39)atoz112 yazdı: [ -> ]
Kod:
If MsgBox("STS ile çalışmanız sona erecektir." & Chr(13) & "Onaylıyor musunuz?", vbCritical,vbOKCancel = vbYes Then DoCmd.Quit

sayın atoz112;
cevabınız için teşekkür ederim
ancak verdiğiniz kodu uyguladım ama tam olarak istediğim olmadı  Sadd uyarı simgesi geldi ama evet hayır seçenekleri olmuyor sadece tamam seçeneği geliyor ve mesaj başlığıda 1 yazıyor;
resimdeki gibi;
[Resim: do.php?img=5055]

ve tamam dendiğinde herhangi bir işlem yapmıyor nasıl yapmak gerekir bunu
sayın ustaoglu,

kopyala yapıştır yaparken hatalı eklemeden dolayı bir yazım yanlışı söz konusu olmuştur.bundan dolayı özür dilerim bu arada.

ilgili kodu aşağıdaki ile değiştiriniz lütfen.

Kod:
If MsgBox("STS ile çalışmanız sona erecektir." & Chr(13) & "Onaylıyor musunuz?", vbYesNo + vbCritical, "deneme") = vbYes Then DoCmd.Quit

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(29/08/2015, 14:10)atoz112 yazdı: [ -> ]
Kod:
If MsgBox("STS ile çalışmanız sona erecektir." & Chr(13) & "Onaylıyor musunuz?", vbYesNo + vbCritical, "deneme") = vbYes Then DoCmd.Quit

sayın atoz112;

kod ta yaptığınız düzenleme için teşekkürler ancak deneme fırsatım oldu yardımlarınız için teşekkür ederim.