AccessTr.neT

Tam Versiyon: çok uzun metin saklama.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
mrb arkadaşlar elimde bir çok word dosyası ve her biri yaklaşık elli sayfa uzunluğunda,
bu dosyalardaki metinleri tek bir Access dosyassında arşivlemek istiyorum.
ama wordden kopyalayıp access'e yapıştırınca verinin sadece bir kısmı sığıyor.

Access te tablonun bu metinle ilgili alanını not olarak tanımladım ayrıca metin biçimini de zengin metin olarak ayarladım yine de sığmadı bu konuda ne yapabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Tablodaki not alanı 63,999 karakter ile sınırlı. Bu sayıdan fazla metni alana yazamazsınız. Bu şekilde 20 satır olursa veritabanı şişer.

Word belgesindeki tüm metni tablodaki alana kaydetmek yerine,
uygulamanızla aynı dizine "arşiv" adında klasör oluşturup, formda bulunan buton ile arşivlemek istediğiniz belgeyi arşiv klasörüne kopyalatıp tabloya belge yolunu ekletebilirsiniz.

Örnek uygulamanızı eklerseniz düzenlemeye çalışırız.
Sn. Ozanakkaya Access konusundan oldukça kısıtlı bilgiye sahip olduğumdan kendi çapımda yapmaya çalıştığım Access dosyasını ve 2 adet word dosyasını ekledim 

genelge formuna eklediğim metin kutusuna yazmaya çalıltığım veri çok uzun dolayısıyla veri sığmadı 

bunu yapmamın sebebi gerektiğinde Access üzerinden ekleyeceğim bir metin kutusu ile veri üzerinde arama yapmak istememdir.

umarım söylediğiniz yöntemle bu mümkün olur. teşekkürler
Dosyanızdaki tabloda bulunan genelge alanını sildim ve bir köprü alanı ekledim. Word dosyasını eklemek için de bir buton ekledim. Böylece istenen word dosyası seçilerek tabloya köprü olarak eklenir. Alana tıklandığında da word kullanılarak açılabilir. Bu arada istenirse değişiklikler yapılarak kayıt da yapılır. İnceleyip dönünüz lütfen.
Bu arada "bunu yapmamın sebebi gerektiğinde Access üzerinden ekleyeceğim bir metin kutusu ile veri üzerinde arama yapmak istememdir." demişsiniz. Access üzerinden bu yöntemle arama yapmanız mümkün olmaz. Ama bu kadar uzun metinleri de tablonun kısıtlı alanında saklayamazsınız. Bu durumda word'un CTRL+F özelliği ile arama yapabilirsiniz.
Konu;

gerek paylaşılan bilgiler neticesinde çözüme kavuşturuldu düşüncesi ile ve gerekse de
konu sahibinin zaman zarfında ayrıntılı geri dönüş bildirimleri olmaması nedeni ile,
(gerektiğinde konu sahibinin geri bildirim hakkı saklı kalmak üzere)

Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınmıştır.

bilginize.