AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access te tablodaki mail adreslerine makro ile göndermek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar makrodaki "veritabanındakinesneyiepostailegönder" komutunu kullanarak form vasıtasıyla tabloya işlenmiş mail adreslerine mail göndermek istiyorum ancak tablodan alamadığım gibi formdan almak istediğimde ise formun açık olması gerekiyor yardım edermisiniz.
Teşekkürler.
Makro ile eposta göndermeniz sıkıntı yaratır, tabloda sanırım 1 satır eposta adresi olmayacak, tablodaki mail adreslerine aralarına ; koyarak toplu mail atmak gerekebilecek, bunu makro ile yapamazsınız.

Aşağıdaki uygulamaları inceleyiniz, eposta istemcisini kullanmadan mail gönderebilirsiniz.

Gmail Hesabıyla E-mail Gönderme Uygulaması
SMTP Hesabıyla E-mail Gönderme Uygulaması

Üstteki bağlantılar işinize yaramıyorsa,

-Örnek uygulamanızı rapor isimli rapor açılacak şekilde
-Tablonuz birden fazla satır içerecek ise yeni satır ekleyerek ve,
-Tablodaki eposta adresi içeren 2. sütunun ne işe yarayacağını belirterek yeniden ekleyiniz.
Sayın Ozan bey işyerinde outlook üzerinden mailler gidecek yani veriyiepostailegöndere tıkladığımda outlook açılıyor ve belirtilen maillere rapor atılabiliyor. Daha önceki uygulamamda sıkıntı yoktu ancak her birim kendisi bu mailleri belirleyebilsin diye mailleri form vasıtasıyla tablodan almak istiyorum.
Mail tablosunda 2. satıra gerek ancak bir kaç mail adresi olacağını düşündüğümden satır ekledim.
epostaları içeren tablodaki sütünlar eklenebilecek mail adresleri içindir.
mail gönder makrosundaki "=[maillist]![kime1]" ile tablodaki mailleri ";" koyarak yazmayı düşünmüştüm ama tablodan alamadım.
makrodaki "Son" kısmındaki kodu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

=dlookup("[kime1]";"maillist")

Ayrıca belirteyim, bu işlem için makro kullanmanız hatalı, forma buton ekleyip tıklandğında olayına

DoCmd.SendObject acReport, "rapor", "PDFFormat(*.pdf)", Dlookup ("[kime1]", "maillist"), "", "", "", "", True, ""

şeklinde kod eklemenizde aynı işlemi yapacaktır. Form üzerinden mail göndereceğiniz kişileri seçebilir, rapor önizlemesi vs. yapabilirsiniz. tabloda aralara ; koyark yazma olayı da yanlış, mail adresleri kime1 alanında alt alta olmalı.
Teşekkür ederim peki tablodaki kime1 sutunundaki email adresslerini nasıl (haca@gmail.com;rty@gmail.com;yop@gmail.com........) ekleyebilirim yani outlooktaki kime kısmına çoklu mail olarak yani
mail istemcisi olmadığı için deneyemedim, inceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayfalar: 1 2