AccessTr.neT

Tam Versiyon: Önceki İşlemi İptal Ettiniz hata uyarısı.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Sayın Hocalarım,
Ekteki çalışmama  en son güncellediğim personel programını dahil ettim,bu sefer kasaya aktarma işleminde uyarlamasını yaptığım kodlar neticeninde.
-Önceki İşlemi İptal ettiniz şeklinde uyarı vermekte ve debung yaptığımda ise
    DoCmd.SetWarnings False sarı renkte olmakta.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılarımla.
İyi Çalışmalar.
Bu hata hangi formda hangi işlemi yaptığınızda çıkıyor?
Maaş ve Avans ödemesinde.
Önceki uygulamada maaş ile ilgili alt formun ismi frm_MAAS olduğu için bu isme göre kod yazıldı. Siz maaş altformunun ismini PERSONEL MAAŞ olarak değiştirmişsiniz,

avans ile ilgili işlem için, alt formun adı frm_AVANS idi, siz bu alt formun ismini AVANS ÖDEME olarak değiştirmişsiniz.

Kodda ve sorgudaki ölçütte
[Formlar]![frm_PERSONEL]![frm_MAAS].[Form]![ODMTAR]
yazıyor, buradaki [frm_MAAS], form ismi değil, formda bulunan alt formun ismi,

Ya sorgudaki ölçütleri ve koddaki ifadeleri düzelteceksiniz, ya da alt form isimlerini değiştireceksiniz.  

PERSONEL MAAŞ alt formunun ismini frm_MAAS, AVANS ÖDEME alt formunun ismini de frm_AVANS olarak değiştirin düzelir.

Alt form isimlerini değiştirecekseniz alt_persmaas, alt_persavans şeklinde değiştirin, kod yazarken alt form ismi aramayın. Formdaki denetim isimleri Türkçe karakter ve boşluk içermesin.
Sayın Ozan Hocam,
Çok teşekkür ederim aynen dediğiniz gibi,düzelttim çalıştı,
Aynı çalışmayla ilgili bir sıkıntı daha var yeni konumu açayım yoksa bu konu üzerindenmi yazayım.
aygılarımla
iyi çalışmalar
Konu başlığından farklı bir soru ise yeni konu açınız.
Sayfalar: 1 2 3